سیاسیصفحه اصلی

وزیر راه و شهرسازی: شهرداری تهران سهم عمده‌ای در نوسازی بافت فرسوده دارد

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تقریبا در حوزه نوسازی بافت فرسوده در حال رسیدن به رکوردی در تاریخ شهرسازی کشور هستیم، گفت: یکی از سازمان‌هایی که سهم عمده‌ای در این زمینه دارد، شهرداری تهران است.

به گزارش شوراآنلاین، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در حال حاضر عدد نوسازی بافت فرسوده در کل کشور از عدد ۲۲۷ هزار هم عبور کرده است و تقریبا در حال رسیدن به رکوردی در تاریخ شهرسازی کشور هستیم، گفت: یکی از سازمان هایی که سهم عمده‌ای در زمینه نوسازی بافت فرسوده دارد، شهرداری تهران است.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه بافت فرسوده در این مدت عملکرد خوب بوده است، افزود: با توجه به اینکه خدمات زیربنایی و روبنایی کمتری در نوسازی در بافت فرسوده مورد نیاز است، کار آسان‌تر است. در این حوزه چند هدف از جمله ساخت مسکن با هزینه کمتر و تامین ایمنی شهروندان ساکن در مساکن ساخته شده، محقق می‌شود.

بذرپاش با اشاره به اینکه نوسازی بافت فرسوده یکی از سیاست‌های اصلی ما است، ادامه داد: در حال حاضر در سامانه بازآفرینی با بسته های تشویقی که در سال ۱۴۰۱ ابلاغ کردیم و مرتب در حال اصلاح است به طوری که مکانیزم‌های شهرسازانه جدیدی به آن‌اضافه می‌شود، شاهد رکوردهای بسیارخوبی هستیم. البته به استان‌ها نیز در خصوص ایجاد تغییرات در کمیسیون ماده ۵ اختیارات دادیم. تسهیلات مالی نیز به این امر بیشتر کمک خواهد کرد.

وی در پایان گفت: تهران در حوزه نوسازی بافت فرسوده در میان شهرهای ایران در جایگاه خوبی قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا