شورای شهرصفحه اصلی

اولویت شهرداری تهران در سال آینده

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران گفت: شهرداری باید تکمیل پروژه‌های ناتمام را در اولویت قرار دهد و سپس از منابع مازاد به سمت پروژه‌های جدید حرکت کند.

به گزارش شوراآنلاین، اولین جلسه رسیدگی به بودجه معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران با حضور سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران، سید محمد آقامیری دبیر کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران، هادی حق‌بین معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران و نمایندگان سازمان مشاور فنی و مهندسی شهرداری تهران و سازمان مهندسی و عمران شهرداری تهران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه نمایندگان سازمان مشاور فنی و مهندسی شهرداری تهران و سازمان مهندسی و عمران شهرداری تهران به بیان برنامه‌های خود برای سال ۱۴۰۳ پرداختند و ردیف‌های بودجه‌ای که در لایحه سال آینده آمده است را تشریح کردند.

در جریان رسیدگی به لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ بیان شد که برای تکمیل پروژه شهید بروجردی ۵۰۰ میلیارد تومان بودجه تخصیص یافته و برای پروژه شهید شوشتری نیز ۴۷۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

پس از اعلام جزئیات بند‌هایی از بودجه سال آینده، سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد که باید پیش از هرچیزی بر پروژه‌های نیمه تمام تمرکز کرد و در صورت وجود منابع مازاد به سراغ پروژه‌های جدید رفت.

وی با تاکید بر اینکه هدف تکمیل پروژه‌های ناتمام است، گفت: شهروندان تهرانی کارنامه از مدیران شهری می‌خواهند؛ بنابراین پیشنهاد من این است که پروژه‌های ناتمام را در اولویت قرار دهیم و سپس از منابع مازاد به سمت پروژه‌های جدید حرکت کنیم.

تشکری هاشمی ضمن انتقاد از انجام فعالیت‌های عمرانی توسط سایر سازمان‌ها و شرکت‌ها در شهرداری تهران بیان کرد: یکی از انتقادات موجود، انجام فعالیت‌های عمرانی توسط سایر شرکت‌ها و سازمان‌ها در شهرداری تهران است؛ برای مثال شرکت توسعه فضا‌های فرهنگی یا سازمان زیباسازی باید کار را به معاونت فنی و عمرانی بسپارند و خودشان از انجام فعالیت‌های عمرانی بپرهیزند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران افزود: تمرکز تمامی فعالیت‌های عمرانی در معاونت فنی و عمرانی نه تنها باعث تخصصی شدن کار‌ها می‌شود بلکه زمینه‌ای خواهد شد تا سایر شرکت‌ها و سازمان‌ها به اصل کار خویش بپردازند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا