شورای شهرصفحه اصلی

نایب رئیس شورای شهر تهران خواستار شد؛ مشکل اتباع در استفاده از خدمات مترو برطرف شود

پرویز سروری در صحن شورای شهر تهران خواستار رسیدگی به مشکلات اتباع در استفاده از خدمات مترو شد.

به گزارش شوراآنلاین، وی اظهار داشت: به دلیل اینکه اتباع دارای کد ملی نیستند با مشکلات جدی مواجه هستند؛ در گذشته تک برگه‌هایی میان آن‌ها توزیع می‌شد که با استفاده از آن افراد می‌توانستند به صورت نقدی بلیط تهیه کنند و دیگر دچار این معضل نبودند.

وی افزود: با توجه به اینکه بسیاری از این افراد در حال حاضر در شهر زندگی می‌کنند لذا باید از این خدمات و امکانات استفاده کنند بنابراین درخواست می‌شود برای رفع این معضل تمهیداتی اندیشیده شود.

رئیس شورا در ادامه ضمن تشکر از ارائه افطاری‌ در مراکز و بوستان‌های مختلف تهران، بیان کرد: روزانه حدود ۳۵ هزار افطاری ساده در بوستان‌ها و مراکز تجمع در تهران ارائه می‌شود که در این میان یکی از اقدامات خوب، ارائه افطاری‌های ساده در ایستگاه‌های تاکسی تهران است، این که برای این موضوع تدابیری اندیشیده شده قابل تقدیر و تشکر است.

سروری در ادامه در خصوص برگزاری نمایشگاه‌ها در تهران نیز بیان کرد: متاسفانه فریاد و درخواست و اعتراض اعضای شورای شهر که یک مطالبه گری جدی و بر حق است، مورد توجه قرار نمی‌گیرد و ما همچنان شاهد مشکلات جدی ترافیکی در تهران هستیم؛ همانطور که مطلع شدیم، قرار نیست نمایشگاه تهران در شهر آفتاب برگزار شود، ما بارها این موضوع را از مسئولان ذیربط و حتی مسئولان رده بالای کشور از جمله رئیس جمهور، وزیر فرهنگ و همه آن‌هایی که در این زمینه مسئولیتی دارند درخواست کردیم تا این موضوع را مدنظر قرار داده و به ظرفیتی که در شهر آفتاب به وجود آمده و امکانات مناسبی که در آنجا وجود دارد، توجه شود.

وی افزود: این انتقال موجب رفاه و گشایش در کار مردم بوده و از حجم ترافیک نیز می‌کاهد؛ اما متاسفانه به این موضوعات وقعی داده نمی‌شود ضمن اینکه ما واقعا خوشحالیم از استقبال گسترده‌ای که از نمایشگاه قرآن در تهران انجام شده که نشان دهنده میزان علاقه مندی مردم تهران به این موضوعات است و چقدر خوب بود که این زمینه را در شهر آفتاب فراهم می‌کردیم.

نایب رئیس شورا در پایان در خصوص افتتاح مجتمع فرهنگی ورزشی در باغ کن و نیز مجموعه سرای محله عموعباس در محله نفرآباد ضمن تشکر بیان کرد: چنین اقداماتی در مناطقی که این سرانه‌ها کمتر رعایت می‌شود، جای تشکر دارد و درخواست می‌شود که این اقدامات در مناطق شهید پرور جنوب تهران بیشتر توسعه یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا