اجتماعی و فرهنگی

شفیعی: سازمان بازرسی می‌تواند با به‌کارگیری تمهیدات نظارتی به شفاف‌سازی بیشتر امور در شهرداری کمک شایانی کند

مراسم تکریم و معارفه معاون سازمان بازرسی در حوزه حمل و نقل و ترافیک با حضور سید مجتبی شفیعی، معاون شهردار و داود گودرزی، رئیس سازمان بازرسی شهرداری تهران برگزار شد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، شفیعی در آغاز این مراسم با اشاره به اهمیت و حساسیت ویژه خدمات حوزه حمل و نقل و ترافیک گفت: وظایف متنوع و گسترده‌ای برعهده این معاونت هست و هر کدام از شرکت‌ها و سازمان‌های زیر مجموعه ما، تکالیف و ماموریت‌های مهم و حساسی داشته و روزانه با چند میلیون نفر از شهروندان سروکار دارند و طبیعتا نظارت بر این مجموعه بزرگ، بسیار سخت و حساس است.
معاون شهردار تهران افزود: این معاونت باتوجه به خدمات و فعالیت گسترده‌ای که دارد دارای چرخش مالی بالایی ست که نیازبه نظارت داشته و همچنین,از نظر حساسیت هم چنانچه کوچکترین مشکلی در عرصه خدمت‌رسانی مترو، اتوبوس و تاکسی ایجاد شودمی‌تواند تبدیل به یک مشکل ملی شود.
شفیعی با بیان این که امیدواریم سازمان بازرسی در زمینه سلامت اداری و جلوگیری از انحراف‌ها بتواند اقدامات جدی و موثری داشته باشد، افزود: یکی از مشکلات شهرداری این است که هزینه انجام وظایف و خدمت‌رسانی بسیار بالاست و اجرای بسیاری از طرح‌ها و برنامه‌ها و تهیه مواد و مصالح و به‌کارگیری روش‌ها و فرایندهای اجرایی، هزینه‌ها را بسیار بالا برده و از طرفی هم برخی از قراردادها به صورت انحصاری با برخی شرکت‌ها منعقد می‌شود و گاهی می‌بینیم در بعضی حوزه‌ها پیمانکاران در طول ۲۰ سال گذشته تغییر نکرده‌اند.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران تاکید کرد: ورود جدی سازمان بازرسی به عرصه کاهش هزینه‌ها و حفظ سلامت اداری و جلوگیری از فساد و انحرافات بسیار اهمیت دارد و این سازمان می‌تواند در کاهش هزینه‌ها موثر باشد.
معاون شهردار تهران در پایان سخنانش از زحمات و تلاش‌های علیرضا سعادتمند در بازرسی معاونت تقدیر و تشکر کرد و از وی به‌عنوان فردی خوشفکر و دقیق که با دیدِ باز کمک زیادی به معاونت کرده است، یاد نمود.
وی هم‌چنین به کاوه علایی، معاون جدید سازمان بازرسی در حوزه حمل و نقل و ترافیک خوشامد گفت و برایش آرزوی توفیق کرده و اظهار امیدواری نمود که بتواند در جایگاه جدید که بسیار حساس و ویژه است خدمت شایسته‌ای داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا