شورای شهرصفحه اصلی

امانی تذکر داد: برنامه ریزی برای رفع مشکلات کارگران فصلی/سامانه رفاه و خدمات شهری شهرداری تهران به‌روز رسانی شود

عضو شورای شهر تهران گفت: سامانه رفاه و خدمات شهری شهرداری تهران در راستای رفع مشکلات کارگران فصلی باید به روز رسانی شود.

به گزارش شوراآنلاین، ناصر امانی، عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر ضمن یادآوری روز کارگر اظهارداشت: در سال ۸۷ شورای سوم مصوبه ای تحت عنوان ساماندهی کارگران فصلی شهر تهران داشته است که باید مورد توجه قرار گیرد.

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه مسائل مربوط به کارگران فصلی در دهه ۹۰ افزایش پیدا کرده است، گفت: با توجه به اینکه کارگرانی که از روستاها و شهرستان های دور برای امور ساختمانی در فصل پاییز و زمستان به تهران می آیند و محل اسکان مشخصی ندارند و حداقل خدمات به آنها ارائه نمی شده است، طرح ساماندهی کارگران فصلی در سال ۸۷ در این راستا تصویب شده است.

وی  تصریح کرد: این مصوبه به شهرداری تهران ابلاغ شد و پیش بینی شد که سامانه ای در شهرداری تهران برای ثبت نام این افراد راه اندازی شود که برای دریافت کارت شناسایی اقدام کنند و مراکزی برای اسکان آنها در نظر گرفته شود، بحث بیمه آنها از سوی وزارت کار مورد پیگیری قرار بگیرد.

امانی با بیان اینکه یک ستاد با حضور سازمان تأمین اجتماعی، شهرداری، نیروی انتظامی و سایر دستگاه های مرتبط تشکیل شد، خاطرنشان کرد: تا سال ۹۶ سامانه رفاه و خدمات شهری شهرداری تهران به کارگران خدمات رسانی می کرد که ۱۲ هزار نفر نیز در این سامانه ثبت نام کرده بودند اما از سال ۹۶ و دوره پنجم به بعد ردپایی از شهرداری در این زمینه ندیدیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه طرح آن سامانه از سوی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی و دبیرخانه آن در معاونت اجتماعی بوده است، گفت: با توجه به اینکه مصوبه تغییری نداشته و لغو نیز نشده است، تقاضای من از معاونت اجتماعی شهرداری این است که آخرین وضعیت را بروزرسانی کند که می تواند در راستای ساماندهی وضعیت نابسامانی که ناشی از حضور کارگران فصلی در برخی مناطق شهر تهران است، کمک کننده باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن