مدیریت شهری

با حضور سرپرست وزرات آموزش و پرورش و مدیران شهری در منطقه۹؛ زنگ مهر در غرب تهران نواخته شد

با حضور علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش، سید مصطفی موسوی شهردار منطقه ۹ و جمعی از مدیران شهری، زنگ آغاز سال تحصیلی جدید در دبستان منیره عاصمی نواخته شد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۹، در مراسم جشن غنچه‌ها و شکوفه‌ها که بمناسبت اول مهرماه ۱۴۰۰ در دبستان منیره عاصمی برگزار شد، علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: یک میلیون و ۶۳۰ هزار دانش‌آموز پایه اول، سال تحصیلی را آغاز می کنند. امیدواریم حضور دانش آموزان در فضاهای مدارس هر روز پررنگ تر شود و بتوانیم با مهار کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از این فضاها بیشتر استفاده کنیم.

وی ضمن تشکر از معلمان مدارس افزود: روزهای بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم و تلاش کردیم تا امر آموزش و پرورش را دنبال کنیم خرسندیم بعد از ۲ سال زمینه حضور دانش‌آموزان مهیا شده است.

کاظمی در ادامه گفت: حفظ کیفیت آموزش همرمان با حفظ سلامتی دانش آموزان را اولویت نخست وزرات آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: ما تلاش داریم امسال آموزش با کیفیت‌تری را ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه در دوران کرونا تعلیم و تربیت خسارت بالایی دید گفت: دانش‌آموزان در کنار هم تربیت را یاد می‌گیرند امیدوارم بتوانیم امسال آرام و تدریجی زمینه حضور دانش‌آموزان را فراهم کنیم.

سیدمصطفی موسوی شهردار منطقه ۹ نیز در حاشیه این مراسم ابراز امیدواری کرد: با شتاب روند واکسیناسیون و مهار بیماری کرونا انشالله شاهد بازگشائی کامل مدارس و بازگشت شور و نشاط به محیط های آموزشی باشیم.

موسوی ادامه داد: مدیریت شهری خود را همیار جامعه آموزشی می داند، در این راستا سعی داریم با تدابیر و اقدامات مناسب، آموزش و پرورش را در مسیر بازگشائی مدارس یاری کنیم.

شهردار منطقه ۹ بیان اینکه در آستانه آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۰ و همزمان با فصل پائیز تلاش داشتیم در حوزه های مختلف اعم از ترافیک و حمل و نقل، اجتماعی و فرهنگی و امور شهری و عمرانی، خدمات مطلوبی به شهروندان ارائه کنیم، افزود: هدف ما این است که علاوه بر آماده سازی محیط شهر، در آماده سازی محیط های آموزشی برای شروع سال تحصیلی جدید نیز به مجموعه آموزش و پرورش کمک کنیم.

موسوی در پایان خاطر نشان کرد: با بازگشائی آرام و تدریجی مدارس، و فعالیت مجدد نهادهای آموزشی ، مدیریت شهری با رصد مستمر و دقیق وضعیت موجود، سعی دارد دغدغه های خانواده ها، دانش آموزان و معلمان را در آغاز سال تحصیلی برطرف کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن