اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

تصویب دو فوریت “کمک شهرداری تهران برای مشارکت در برگزاری مراسم اربعین”

اعضای شورای شهر تهران به دو فوریت لایحه مجوز به شهرداری تهران جهت مشارکت در برگزاری مراسم اربعین حسینی رای مثبت دادند.

به گزارش شوراآنلاین، در جریان جلسه امروز شورای شهر تهران بررسی لایحه مجوز به شهرداری تهران جهت مشارکت در برگزاری مراسم اربعین حسینی در دستور کار  اعضای شورای شهر تهران قرار گرفت.

براساس این لایحه به شهرداری تهران مجوز داده می شود بمنظور تامین خدمات مطلوب و فراهم نمودن امکانات و تجهیزات ضروری، رفاهی و بهداشتی و کمک به ایجاد پایگاه های مورد نیاز برای زائران ایرانی عتبات عالیات اربعین حسینی ضمن جذب کمک های مردمی و خیرین حداکثر تا سقف ۶۰ میلیارد ریال از محل ردیفی اعتبار پیش بینی نشده هزینه ای در اختیار شهرداری تهران هزینه نموده و عملکرد آن را در تفریق بودجه ۱۴۰۰ منظور و به شورای شهر تهران ارائه نماید.

اعضای شورای شهر تهران با دو فوریت این طرح موافقت کردند.

ناصر امانی در ادامه درباره رقم پیشنهادی در این لایحه گفت: این مبلغ هر سال تکرار می شود و با توجه به تعداد زائران که قرار است ۶۰ هزار نفر باشند نیز رقم ۶ میلیارد تومان پیشنهاد شده است و در سال های قبل هم که به صورت میلیونی زائر اعزام می شدند ۶ میلیارد تومان پیشنهاد می شد. برای توجیه افکار عمومی توضیح دهید که چرا شهرداری مجددا ۶ میلیارد پیشنهاد داده است.

چمران در واکنش به سوال امانی گفت: البته در دوره ما ۱۰ میلیارد تومان تصویب می شد اما با توجه به تعداد زائران کمتر، رقم کمتری را پیشنهاد دادند که برای من نیز تعجب بود که چرا این رقم را پیشنهاد دادند حداقل همان رقم ۱۰ میلیارد را ارائه می دادند چرا که میزان خدماتی که می خواهند ارائه دهند کاسته نشده است.

در ادامه مهدی بابایی در توضیح این لایحه گفت: چهار سال پیش، این عدد ده میلیارد تومان بوده و بعد از چهار سال حداکثر ۶ میلیارد در نظر گرفته شده است که قسمتی از آن  به این دلیل است که می خواهیم مسأله رفت و روب را انجام دهیم و قسمتی هم مربوط به کیسه های پلاستیکی است که می‌خواهیم ارائه دهیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن