مدیریت شهری

نصب نیمکت های هوشمند خورشیدی در منطقه ۲

شهرداری منطقه ۲ در تداوم برنامه های اجرایی در حوزه هوشمندسازی خدمات شهری و استفاده از انرژی های تجدید پذیر،اقدام به نصب نیمکت های هوشمند خورشیدی کرد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲ ،حسن صفات،شهردار منطقه با اشاره به اهمیت مبلمان شهری به عنوان نمادی از زیرساخت‌ها و نوآوری‌های شهری درایجاد هویت و حس تعلق گفت: با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ضرورت هوشمند سازی خدمات شهری، مدیریت شهری منطقه استفاده از مبلمان شهری هوشمند را دردستور کار قرار داده است.

وی افزود:یکی از پرکاربردترین مبلمان شهری که در هر قسمت از شهر به چشم می خورد، نیمکت شهری است برهمین اساس نیمکت های هوشمند خورشیدی با بهره گیری از انرژی های تجدید پذیر در فلکه اول صادقیه جانمایی شد.

وی با بیان اینکه سیستم این نیمکت ها با کمک انرژی های تجدیدپذیر فعالیت می کند و به برق شهری متصل نمی شوند،گفت: نیمکت هوشمند خورشیدی به دلیل دارا بودن سلول خورشیدی و باطری، در طول روز، برق را ذخیره می کند و در شب می توان از نور این پروژکتور خورشیدی برای روشنایی محدوده اش در فضاها و المانهای شهری استفاده کرد.

به گفته وی دارا بودن خروجی USB جهت شارژ موبایل و لپ تاپ، از دیگر قابلیت های این نیمکت های هوشمند است.

شهردار منطقه۲ گفت: این نیمکت شهری چوبی قابلیت نصب در هر مکانی را دارد و متحرک طراحی شده است تا بتوان به راحتی آن را جابجا کرد.

صفات هدف دیگر از نصب نیمکت‌های هوشمند جدید را ترویج استفاده از انرژی تجدید پذیر اعلام کردو گفت: امید می رود شهروندان با دیدن این گونه تجهیزات به کاهش مصرف انرژی شهری و جایگزین کردن سایر شیوه‌های سبز ترغیب شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا