اجتماعی و فرهنگی

مرمت ۸۸ هزار مترمربع از سطح مسیرها و ایستگاه های بی آرتی با استفاده از آسفالت پلیمری

طی سال ۱۳۹۹، بیش از ۸۸ هزار مترمربع از سطح مسیرها و ایستگاه های خطوط اتوبوس تندرو(بی آر تی) مورد مرمت و بهسازی قرار گرفته است.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مهندس صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: طی سال گذشته بیش از ۸۸ هزار متر مربع از مسیرها و ایستگاه های موجود در خطوط ۷ (خیابان ولیعصر(عج) حدفاصل چهارراه پارک وی تا میدان منیریه)، یک (حدفاصل سبلان تا پل چوبی و ایستگاه نواب)، ۲ (پایانه خاوران تا بزرگراه امام علی(ع) و چهارراه مولوی تا میدان رازی، ایستگاه هاشمی واقع در بزرگراه سعیدی) ۴ (بزرگراه شهید چمران حدفاصل پل ملاصدرا تا پل یادگار امام(ره)) و ۱۰ (بزرگراه اشرفی اصفهانی حدفاصل سازمان آب تا ایستگاه شهید مخبری) با استفاده از حدود ۷۲۰۰ تن آسفالت پلیمری مورد موج گیری، تراش و روکش کلی قرار گرفته است و اجرای اقدامات ترمیمی در این زمینه ادامه دارد.

وی با اعلام اینکه تولید و پخش آسفالت پلیمری در خطوط اتوبوس های تندرو، برای نخستین بار در پروژه های مرمت و بهسازی روکش معابر پایتخت انجام شده است، بهره گیری از این فناوری نوین را به عنوان یکی از دستاوردهای مهم شهرداری پایتخت در زمینه مدیریت نگهداشت معابر برشمرد و یادآور شد: پخش و اجرای آسفالت پلیمری در خطوط بی آر تی علاوه بر ارتقای ظرفیت باربری این مسیرها، افزایش چرخه عمر روسازی را نیز به دنبال داشته است.

گفتنی است استفاده از آسفالت پلیمری در خطوط اتوبوس تندروی شهر تهران برای اولین بار در سال ۱۳۹۸ و در قالب یک طرح آزمایشی در محدوده ایستگاه سبلان به مرحله اجرا رسید. بهره گیری از این فناوری نوین متعاقب اخذ نتایج رضایت بخش در زمینه دوام و تحمل بار ترافیکی، از ابتدای سال ۱۳۹۹ در طرح بهسازی خطوط و ایستگاه های بی آر تی توسعه یافت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن