شورای شهرصفحه اصلی

واکنش عضو شورای شهر تهران به پیشنهاد رشوه اعضای شورا برای تایید صلاحیت

عضو شورای شهر تهران درباره خبر پیشنهاد رشوه سه عضو فعلی شورای شهر توضیحاتی داد.

به گزارش شوراآنلاین، حسن رسولی نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در تذکری، در صحن علنی شورای شهر اظهار کرد: تذکر من مربوط به ماده ۲۴ آیین نامه نحوه اداره جلسات است که به ضرورت صیانت از شان و منزلت نهاد شورای شهر اشاره می‌کند. همانطور که مستحضرید خبرگزاری فارس به نقل از آقای نوروزی نماینده فعلی شهرستان رباط کریم و نائب رئیس کمیسیون قضایی مجلس خبری را باعنوان پیشنهاد رشوه سه عضو فعلی شورای شهر تهران که در انتخابات ششمین دوره شورای شهر شرکت کرده‌اند، منتشر کرده است. مضمون این خبر این بود که سه عضو شورا در قبال تائید صلاحیت پیشنهاد رشوه داده‌اند. البته در این خبر اعلام نشده است که رشوه بگیر کیست. در متن خبر پراکندگی واژگانی وجود دارد و اشاره شده است سه نفری که شورای شهر را ریاست یا اداره می‌کنند. با این حال این تهمت بسیار سنگینی است.

رسولی ادامه داد: من دیروز با آقای نوروزی تلفنی صحبت کردم. به ایشان گفتم اگر مستنداتی دارید، ارائه کنید که ما خودمان در هیات رئیسه و شورا تکلیفمان را با این سه نفر روشن کنیم، زیرا این اتهام سنگینی است و به اعضای شورای شهر افترا زده شده است. آقای نوروزی با خوش رویی برخورد کرد و گفت که اشتباه شده است، من چنین چیزی را نگفتم و امروز در اخبار ساعت ۲ صدا و سیما تکذیبیه آن منتشر خواهد شد.

رسولی افزود: آقای نوروزی گفت، موضوع این خبر و اشاره من به فردی از کارکنان شاغل در هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دوره ششم اسلامی شهر وروستا در مجلس شورای اسلامی است. این اطلاعات به رئیس مجلس هم داده شده و ایشان هم بازرسی مجلس را مامور به رسیدگی به این موضوع کرده‌اند. آقای نوروزی ادامه داد که به هیچ عنوان من در مورد شورای شهر تهران و نه در مورد هیچ کدام از شورا‌های شهر کشور چنین حرفی نزدم.

رسولی ادامه داد: پس از این گفتگو بلافاصله با آقای اعطا سخنگوی شورای شهر صحبت کردم و گفتم اگر آقای نوروزی همانطور که قول داده‌اند، تکذیب کردند که چه بهتر! در غیر صورت آقای سخنگو این موضوع را تکذیب کنند تا سبب هتک حرمت شورا و تشویش اذهان عمومی نشود. البته اطلاع ندارم که آقای نوروزی نسبت به ارائه تکذیبیه اقدام کرده‌اند یا خیر، اما اگر اقدام نکرده اند خواهش من از آقای رئیس این است که این موضوع را به لحاظ حقوقی پیگیری کنند.

وی افزود: آقای نوروزی به طور صریح و واضح گفتند خبر تکذیبیه پخش می‌شود. اگر این اتفاق صورت نگرفته خواهش من این است این موضوع از طریق آقای نوروزی یا صدا و سیما پیگیری شود تا از ساحت شورا و ۱۲ نفر از همکاران که در انتخابات ثبت نام کرده‌اند، دفاع شود. چنین اتفاقی در روز‌های منتهی به انتخابات جفایی است که توسط خبرگزاری فارس صورت گرفته است.

رسولی ادامه داد: زدودن آثار منفی خبر به این سادگی نیست، اما استدعا می‌کنم پیگیر تکذیبه از طریق صدا و سیما باشید تا هویت جمعی اعضای شورای شهر تهران که هر کدام به طور متوسط یک میلیون و دویست هزار رای مردم را دارند به این صورت مورد جفا قرار نگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا