شورای شهرصفحه اصلی

محسن هاشمی: نامزدهای ریاست جمهوری فقط شعار ندهند/ امیدوارم ۱۴۰۰ سال شنیدن صدای کارگران باشد

رئیس شورای شهر تهران گفت: به تازگی کلمه واکسن خواری هم به فرهنگ لغات اضافه شده است.

به گزارش شوراآنلاین، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در مراسم گرامیداشت روز کارگر که از عصر امروز برگزار شد اظهار کرد‌: اخیراً واکسن خواری به کتاب لغات کشور اضافه شده است و باید تشکر کنم از شهردار تهران که به سرعت با خاطیان و آن ها  را برکنار کرده است.

وی ادامه داد : انشالله این موضوع در سامانه شفافیت آورده می شود و همگان از این موضوع آگاه می شوند.

هاشمی با اشاره به روز کارگر و هم زمانی آن با شب قدر بیان کرد‌: مصادف شدن این دو رویداد با یکدیگر منجر به آن می شود تا توجه بیشتری به مقام کارگران داشته باشیم زیرا حضرت علی خود را کارگر می دانستند.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد : جایگاه کارگر نزد خداوند بسیار بالا است و همه باید بدانند که این جایگاه ویژه است شهرداری تهران اصولاً بدنه کارمندی دارد و نزدیک به ۵۹ هزار نفر پرسنل در شهرداری تهران حضور دارند و کمتر از هزار نفر وضعیت کارگری از لحاظ استخدامی دارند و مابقی در تشکیلاتی به نام هادیان شهر فعال هستند.

وی با بیان اینکه شاید بیش از ۴۰ هزار نفر برای نظافت شهر حضور داشته باشند، گفت: این کارگران با پیمانکاران فعالیت‌های عمرانی انجام می دهند و می توان گفت جمعیت کارگری شهرداری تهران نزدیک به ۴۵ تا ۵۰ هزار نفر است.

هاشمی تصریح کرد: متاسفانه تورم باعث شده تا حقوق کارگران هر سال کمتر شود و ما باید به معیشت و حقوق کارگران توجهی بیشتر داشته باشیم البته موضوع جایگاه اجتماعی، ارتقای مهارت، تحصیلات و منزلت کارگران هم موضوع مهمی است که متاسفانه به دلیل مشکلات معیشتی گم شده اند و کسی به آنها نمی پردازد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به تورم گفت: مجموعاً ۲۰ درصد کارگران کوچکتر شده است البته در طول ۴۰ سال انقلاب همواره این مشکلات وجود داشته و دولت های مختلف با این موضوع مواجه بوده‌اند البته به یاد دارم در دوره آیت‌الله هاشمی افزایش حقوق کارگران بیشتر از تورم بود و مقداری از مشکلات معیشتی کارگران جلوگیری شد و همه این موضوعات باید در دولت  در نظر قرار شود.

وی ادامه داد : لازم است تا نامزدهای ریاست جمهوری برنامه ای جامع و کامل برای کارگران داشته باشند و فقط به شعارهای معمول نپردازند و بهبود وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کارگران را در نظر بگیرند و کاری کنند تا این قشر از صندوق ها قهر نکنند.

هاشمی بیان کرد: رسیدگی به مشکلات کارگران باید انجام شود و انجام ندادن این کار منجر به این می‌شوند که آنها دست به اعتراض بزنند و یکی از اقشاری که در سال ۹۶ و ۹۸ به سمت خیابان آمدندکارگران بودند که به دنبال حق و حقوق خود بودند امیدوارم سال ۱۴۰۰ سال شنیدن صدای کارگران باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن