اجتماعی و فرهنگی

استاندار تهران: قرنطینه تهران منتفی است

محسنی بندپی گفت: فعالیت گروه‌های ۱ در تهران ادامه دارد و مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ تعطیل خواهند بود.

به گزارش شوراآنلاین، انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران در جلسه شورای اداری استان تهران اظهار کرد: امسال مهم‌ترین رویدادی که در پیش داریم برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ است که در حوزه تهران ۴ انتخابات را در دستور کار داریم، یکی از مسائلی که می‌تواند به انتخابات شور و اشتیاق بیشتری دهد، مدیریت بیماری کرونا است.

وی ادامه داد: متاسفانه با شلوغی بازار در شب عید و بازگشایی تالار‌ها و تراکم جمعیت و همچنین عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی در اسفند ماه، در ادامه هم سفر‌های نوروزی باعث شد که شاهد روند فزایند  بیماران کرونایی در کشور باشیم.

محسنی بندپی گفت: مهم‌ترین عامل نوع ویروس جهش یافته است که هم قدرت شیوع بیماری زایی آن و درگیر کردن همه گروه‌های سنی توسط این ویروس صورت می‌گیرد. گردش و روند این بیماری در ۳۰ استان کشور رشد داشته است. لازم است که ما مرور و کنترلی بکنیم.

وی افزود: آن چیزی که از اول اسفند تا آخر آذر ماه باعث شد تا این ویروس را مدیریت کنیم، دوباره انجام خواهیم داد و با تشدید محدودیت ها، نظارت جدی بر دستورالعمل ها، اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و تقویت طرح محله محوری شهید سلیمانی شرایطی را فراهم برای مدیریت بیماری کرونا فراهم کنیم.

وی اظهار کرد: تعداد فوتی ها، بستری‌ها و بیماران سرپایی رو به افزایش است و باید محدودیت‌هایی که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده انجام دهیم تا برگردیم به مسیر و ثباتی که داشتیم.

استاندار تهران بیان کرد: مشاغلی که ضروری هستند مثل دستگاه‌های خدمات رسان، فروشگاه‌های زنجیره‌ای باید فعالیت کنند و مشاغلی مانند پاساژها، تالارها، مراکز آموزشی، تجمعات و حتی مراسم‌های مذهبی فعالیت‌هایی هستند که در شهر‌های قرمز منع فعالیت دارند و حتی فعالیت‌های باشگاه‌های ورزشی، سینما‌ها داوطلبانه اقدام به تعطیلی کردند.

وی تصریح کرد: ما از سایر اصناف و مشاغلی که مشمول این محدودیت‌ها هستند، درخواست می‌کنیم به صورت داوطلبانه این کار را بکنند که در این مدت دو هفته‌ای که ستاد ملی مقابله با کرونا مصوب کرده، به حالت اولیه برگردیم. چیزی بیشتر از مصوبات ستاد ملی قابل اجرا نیست و وقتی اعلام کرده که دستگاه‌های اجرایی با یک سوم و محدودیت‌هایی را اعلام کرده، چیزی فراتر قابل انجام نیست و نمی‌توان شهری مثل پایتخت را قرنطینه کرد و تمام فعالیت‌ها در این شهر در حال انجام است.

وی ادامه داد: اگر محدویت‌های ستاد ملی مقابله با کرونا را اجرا کنیم و فاصله گذاری اجتماعی و طرح محله محوری شهید سلیمانی صورت بگیرد، به حالت قبل از این شرایط بر می‌گردیم.

وی درباره اجرای طرح ترافیک در شهر تهران گفت: سال گذشته هم این مساله بوده و وقتی ما کاهش فعالیت‌ها را داریم نباید شاهد رفت و آمد‌های آن چنانی باشیم، بنابر این چیزی که قانون مصوب کرده را اجرا می‌کنیم تا شهر با تراکم جمعیت مواجه نشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا