اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

ابلاغ بخشنامه دورکاری کارکنان شهرداری تهران تا پایان اسفندماه

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران در راستای جاری سازی بخشنامه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ سازمان اداری و استخدامی کشور به شرح ذیل و با توجه به موافقت شهردار محترم تهران، بمنظور حفظ و ارتقاء سلامت کارکنان شهرداری تهران، با رعایت مفاد دستورالعمل ابلاغی ۱۰ اسفند ۹۸ تا پایان اسفندماه سال جاری تحت عنوان انجام کار از راه دور با هدف قطع زنجیره سرایت بیماری در کوتاه مدت، توسط واحدهای تابعه لازم الاجرا خواهد بود.

با توجه به الزام رعایت پروتکل های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی و زیرساخت موجود، برای ارائه خدمات مطلوب و مشروط به تداوم خدمات، حضور دو سوم کارکنان در هر واحد سازمانی از کل نیروهای شاغل، توسط واحدهای تابعه لازم الاجرا خواهد بود.

واحدهای اجرایی و نظارتی خدمات شهری، حمل و نقل عمومی، خدمات درمانی و سلامت، نگهبانی ، خدمات رسان و نیروهای شیفتی معاونت های شهرداری تهران با هماهنگی بالاترین مقام مسئول هر واحد سازمانی نسبت به ارائه خدمات اقدام نمایند به نحوی که از بروز هرگونه وقفه در انجام وظایف و ایجاد اختلال در ارائه خدمات به شهروندان محترم پیشگیری به عمل آید.
بالاترین مقام هر واحد سازمانی موظف است با استفاده از ظرفیت بند یک، به نحوی برنامه ریزی نمایدکه فاصله گذاری اجتماعی رعایت شده و از تراکم کارکنان در فضاهای اداری جلوگیری شود.

استفاده از ماسک توسط کارکنان ضروری است و همکاران جانباز معزز، بیماران خاص، بیماران زمینه ای و بانوان باردار با تایید کمیسیون پزشکی شرکت شهر سالم و مکاتبه واحد متبوع با اولویت از این بخشنامه بهره مند می گردند.

کارکنان بالای۶۰ سال سن، بانوان دارای فرزند خردسال زیر ۶سال، همکاران معلول و کم توان جسمی و حرکتی و کارکنان دارای فرزند بیمار خاص و یا معلول از این بخشنامه بهره مند خواهند شد.

کارکنان مشمول این بخشنامه متعهد به حضور حداقل یک روز کاری از هر هفته، در محل خدمت جهت ارائه گزارش کار، کسب اطلاعات کاری و.. می باشند و مدیران مربوطه وظیفه نظارت مستمر و موثر بر نحوه ارایه خدمات همکاران دورکار را بر عهده خواهند داشت، شایان ذکر است مراتب بطور پیوسته با تاکید بر الزام کارکنان به ارایه خدمات پایدار و با کیفیت به شهروندان ارجمند در دستور کار قرار گیرد.

با توجه به ایجاد زیرساخت های لازم در سامانه تردد و امکان درخواست دورکاری در سامانه مذکور و همچنین دسترسی های ایجاد شده از اول آبان ۹۹ بدیهی است صرفاً کارکنان دورکار مجاز به استفاده از پیش کارت دورکاری می باشند و در صورت مشاهده موارد غیرمجاز برابر قوانین و مقررات برخورد خواهد شد.

برگزاری جلسات اداری، سمینارها، همایش‌ها و موارد مشابه از طریق ویدئو کنفرانس و با استفاده از ابزارهای ارتباطی مورد تایید شهرداری تهران توصیه می گردد. در موارد ضرورت برگزاری جلسات حضوری، مراتب با رعایت پروتکل‌ها و الزامات ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از جمله شرایط محل جلسه و فضای مورد نیاز، حداکثر تا سقف ۲۰ نفر مطابق با وضعیت نارنجی طرح جامع اعمال محدویت های پویا در مقابل با کرونا در دستور کار قرار گیرد.

معاونین توسعه منابع انسانی مناطق ۲۲ گانه، معاونین مالی و اداری سازمان ها و شرکت ها تابعه و روسای امور اداری و کارگزینی معاونت های ستادی و عناوین مشابه وظیفه تبیین و اطلاع رسانی این بخشنامه را به واحدهای زیر مجموعه بر عهده خواهند داشت.

تخطی از رعایت دقیق مراتب به شرح فوق و ارایه گزارش و مستندات دال بر عدم رعایت بخشنامه ها، قابلیت پیگیری به عنوان تخلف اداری در مبادی نظارتی ذیربط را خواهد داشت. در صورت مشاهده تخلف، مراتب از طریق شماره ۱۸۸۸ به سازمان بازرسی منعکس گردد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن