صفحه اصلیمدیریت شهری

گزارش برنا از آخرین وضعیت کسبه پارکینگ پروانه؛ وعده‌های نافرجام شهرداری منطقه ۱۲ به کسبه/ وعده بی سرانجام انتقال پارکینگ پروانه به پارک شهر و حالا باغ هنر

چندی پیش شهرداری منطقه ۱۲ تهران اعلام کرد که پارکینگ پروانه به دلیل ایمن سازی بناست تحویل بنیاد مستضعفان داده شود تا این مجموعه ظرف شش‌ماه برای پارکینگ ساختمان جدید پلاسکو مورد بهره برداری قرار گیرد.

به گزارش شوراآنلاین، اهالی رسانه بارها در مورد عدم ایمنی این مجموعه اعتراض داشتند و لزوم ایمن‌سازی را هیچ کسی منکر نیست اما با واگذاری آن و عدم پیش بینی مکان جدید، کسبه پارکینگ پروانه دیگر نمی توانند در این مجموعه تحت عنوان جمعه بازار فعالیت کنند. از این رو ابتدا پارک شهر برای آن ها در نظر گرفته شد اما تا کنون هیچ خبری از این وعده موجود نیست.

بیش از ۸ ماه از بیکاری کسبه می‌گذرد و همچنان به آنها می‌گویند ساختمان در حال ایمن سازی است درصورتی که عملیات ایمن سازی نهایت ۶ ماه زمان می‌برد نه ۸ ماه و بیشتر. در این رابطه معضل کرونا سبب شده این افراد ضمن بیکاری، دیگر جایی برای بساط نداشته باشند. از سوی دیگر کسبه‌ای که بیکار شدند بارها دست به تجمع و اعتراض زدند و بارها با شهردار منطقه ۱۲ دیدار کردند تا فکری برای آنها شود و در این شرایط  اقتصادی ویژه‌ای که کرونا در کشور رقم زده، نان‌شان آجر نشود اما فقط با یک قولی از اتاق شهردار بیرون آمدند آن هم قول انتقال به پارک شهر.

در حالی که در مناطق دیگر تهران مانند منطقه ۶، بازارچه سنتی پارک لاله در حال فعالیت است این وعده شهردار منطقه ۱۲ مبنی بر انتقال به پارک شهر هم تا کنون عملی نشده و خبری از انتقال نیست و همچنان ۸ ماه از بیکاری کسبه می‌گذرد و هیچ کسی به فکر آنها نخواهد بود.

عالیشاهی یکی از کسبه‌ای که ماه هاست بیکار شده است درمورد آخرین گفتگوها با شهرداری منطقه برای انتقال کسبه پارکینگ پروانه به پارک شهر به خبرنگار شهری برنا گفت: شهرداری به دلیل بدهی‌های خود، پارکینگ پروانه را تحویل بنیاد مستضعفان داد و ما بیکار شدیم به همین دلیل به همراه کسبه دیگر دنبال آقای فتاح گشتیم و به ما گفتند من قول می‌دهم این پارکینگ را سریعا درست کنیم و جمعه ها در اختیار شما قرار دهیم.

او افزود: اکنون به ما می‌گویند پارکینگ درحال ایمن سازی است اما مگر ایمن سازی چقدر طول می‌کشد؟ مگر بیشتر از ۶ ماه زمان می‌برد؟ الان ۸ ماه است که ما بیکار هستیم و فقط به ما می‌گویند در حال ایمن سازی هستیم این درصورتی‌ست که اصلا مگر پلاسکو خودش پارکینگ ندارد؟ چرا ما را از کار بیکار کردند تا برای پلاسکویی که پارکینگ ندارد، پارکینگ بسازند؟

این کاسب تصریح کرد: شهرداری به ما گفته است باغ هنر در عباس آباد را به ما می‌دهند اما ما به این مکان هم معترض هستیم چون ظرفیت باغ هنر برای ۲ هزار نفر مناسب نیست و همه ما نمی‌توانیم آنجا جمع شویم و کار کنیم البته این درحالیست که بنده صحبت‌هایی هم با باغ هنر کردم و یکی از مسئولان آن گفت اصلا شهرداری منطقه چنین صحبتی با آنها نکرده است پس عملا فقط به ما قول الکی دادند.

عالیشاهی گفت: آنچه ما کاسبان می‌دانیم این است که شهرداری قرار نیست پارکینگ پروانه را به ما بدهند و فقط با قول دادن و حرف زدن از سرشان باز می‌کنند اما واقعا شرایط مساعد نیست.

او بیان کرد: ۱۲ سال است در پارکینگ پروانه فعالیت می‌کنم و حقیقتا آنجا ویترین ایران است چرا که از تمام استان‌ها برای خرید انواع و اقسام کالا از جمله کالای هنری می‌آمدند و حیف است چنین مکانی را اینگونه از بین ببریم.

در این میان گرچه شهرداری بنا دارد تا کاربری ملک خود را تغییر بدهد و برنامه دیگری برای آن در نظر بگیرد اما نمی تواند از جاذبه گردشگری این مجموعه صرف نظر کرد و انتقال آن به مکانی در خود در شرایط کرونا را باید هر چه زودتر در دستور قرار دهد و از خمودگی خارج شود.

منبع: برنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا