مدیریت شهری

شناسایی و پایش منابع آلاینده محیط زیست در شمال شرق پایتخت/ شناسایی حدود ۲۸ منبع آلاینده زیست محیطی در منطقه ۴ تهران

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از شناسایایی و پایش منابع آلاینده در سطح منطقه خبر داد و گفت: در این عملیات طی بازدیدهای میدانی مشکلات و معضلات زیست محیطی سطح محلات شناسایی و بر اساس اولویت رفع می شود.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، “حمیدرضا فرخی” با اعلام این خبر گفت: به منظور ارتقای سلامت شهروندان و آراستگی شهر با مشارکت نیروهای اداره محیط زیست منطقه و نواحی ۹ گانه، حدود ۲۲ منبع آلوده کننده آب و خاک، ۱۳ منبع آلاینده هوا و صدا و ۵ مورد منبع آلاینده در خصوص پسماند در محدوده منطقه ۴ شناسایی و در اولویت پاکسازی و رفع این معضلات قرار گرفت.

فرخی گفت: هدف اصلی از انجام این بازدیدها بهبود وضعیت کیفیت محیط زیست شهری در سطح منطقه و افزایش سطح رضایتمندی شهروندان است.

وی خاطر نشان کرد: در این راستا اهدافی مشخص و شناسایی می گردد که به نوعی منجر به آلودگی محیط زیست (هوا ، صوت ، آب ، خاک و منظر شهری) ، نقص در چرخه مدیریت پسماند و بازیافت ، ناهماهنگی در کاربری اراضی و فضاهای بی دفاع شهری شود و نیاز به توسعه و یا بهبود در نگهداشت فضاهای سبز شهری و عوامل مخاطره آمیز در حیطه محیط زیست ، ایمنی و بهداشتی برای شهروندان داشته باشد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۴ افزود: در مرحله اول این طرح در جهت رفع معضل مذکور به افراد تذکر شفاهی داده شده و در صورت تکرار تخلف و عدم توجه به رفع معضل اخطار زیست محیطی صادر می شود.

وی ادامه داد: در نهایت؛ در صورت تکرار ، صدور اخطار دوم و پیگیری از طریق مراجع قضایی و مکاتبه با اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار صورت می گیرد.

گفتنی است در این مرحله حدود ۲۸ منبع آلاینده زیست محیطی شناسایی شده رفع معضل شد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن