مدیریت شهری

دسترسی نوجوانان ناشنوا و نابینا به دوره های آموزشی مدرسه تابستانی از هفته آینده

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران از ایجاد امکان دسترسی نوجوانان ناشنوا و نابینا به دوره های آموزشی مدرسه تابستانی از هفته آینده خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین، مجتبی دانشور با اشاره به برنامه های هفته چهارم مدرسه تابستانی تهران با بیان اینکه این دوره از روز گذشته، پنجشنبه ۲۶ تیرماه با زنگ آموزش شهروندی آغاز شد، گفت: در این دوره «مرجان مشکل گشا» از آتش نشانان داوطلب در حوزه سلامت و ایمنی و «فرزانه فصیحی» دونده رکورددار کشورمان از تجربیات خود با نوجوانان سخن می گویند.

او با بیان اینکه از شنبه کارگاه های آموزشی با محتوای تجربه کتابخوانی فعالیت خود را شروع می کنند، گفت: در این دوره «سروش صحت» از اهمیت کتابخوانی، «شرمین نادری» از چگونگی حرکت از خواندن به نوشتن و «مجتبی جباری» بازیکن سابق استقلال نیز به عنوان کتابخوان حرفه ای، تجربیات خود با نوجوانان را به اشتراک می گذارند.

دانشور با اشاره به برپایی کارگاه آموزش قرآن در هفته چهارم مدرسه تابستانی، گفت: این دوره توسط «حسن حبیبی» با موضوع قصه های قرآنی در پنج جلسه ۱۵ دقیقه ای برگزار می شود.

مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران در بخش دیگری از سخنان خود از عمل به وعده آماده سازی این دوره ها برای نوجوانان ناشنوا و نابینا خبر داد و عنوان کرد: دوره هایی همچون کارگاه های داستان نویسی و فیلم سازی که امکان ترجمه برای ناشنوایان داشتند توسط انجمن ناشنوایان زیرنویس و ترجمه همزمان شده اند و از یکشنبه روی سایت مدرسه تابستانی به آدرس www.tabestani۹۹.ir بارگذاری می شوند و دوره هایی که برای نوجوانان نابینا امکان آماده سازی داشتند هم به صورت صوتی تهیه می شوند و تا پایان هفته آینده روی سایت بارگذاری خواهند شد.

به گفته مدیرکل آموزش های شهروندی شهرداری تهران، ویدئوهای مدرسه‌ تابستانی تهران به‌طور رایگان در آدرس www.tabestani۹۹.com و شناسه‌ی @tabestani۹۹ در پلتفرم ‌هایی چون آپارات، اینستاگرام و… در دسترس عموم قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا