شورای شهرورزشی

اتفاق عجیبی که در پایتخت رقم خورد؛ تغییر نام خیابان “تختی” در روز ملی پهلوانی!

محمدرضا طالقانی رییس سابق فدراسیون کشتی گفت: همزمان با روز ملی گرامیداشت فرهنگ پهلوانی در کشور(دیروز) نام خیابان تختی به شهناز تغییر پیدا کرد.

به گزارش شوراآنلاین، محمدرضا طالقانی با اعلام این خبر، اظهار کرد: خیلی ناراحت و متاسفم در روزی که مسئولان روز فرهنگ پهلوانی را گرامی داشتند، نام خیابان تختی در شمیران تهران که جهان پهلوان تختی به همراه خانواده‌اش سال‌ها در آنجا زندگی می‌کرد، تغییر پیدا کرد.

پیشکسوت کشتی ایران افزود: امروز(چهارشنبه) فرزند پروفسور حسابی و چند تن دیگر از دوستان با من تماس گرفتند و این موضوع را اطلاع دادند. واقعا نمی‌دانم دردم را به که بگویم و چرا باید شعار احترام به فرهنگ پهلوانی را بدهیم اما در عمل حتی نام خیابانی که تختی و خانواده‌اش سال‌ها در آنجا زندگی کرده‌اند را در روز پهلوانی تغییر دهیم.

وی خطاب به مسئولان گفت: نام تختی را برمی‌دارید و بعد روز پهلوانی را تبریک می‌گویید؟ چرا باید نام اسطوره پهلوانی ایران از کوچه و خیابانی که در آن زندگی می‌کرده، برداشته شود؟ خیلی از این موضوع ناراحت هستیم و امیدوارم مسئولان هر چه سریعتر در تصمیم خود تجدید نظر کنند.

این اتفاق در حالی رخ داد که طی ماه‌های گذشته اهالی کشتی بارها با نامه‌نگاری، خواستار تجدید نظر شورای شهر تهران در تصمیم خود شدند.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا