اجتماعی و فرهنگیصفحه اصلی

اجرای طرح ترافیک چه تاثیری بر ترافیک امروز تهران گذاشت؟

شهردار تهران گفت: به طور قطع ترافیک مناطق مرکزی تهران امروز کاهش ۴۰ درصدی را شاهد بوده است.

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه مراسم بهره‌برداری از بوستان ارتش، توافق صورت گرفته نتیجه ده سال تعام و مذاکره بود برای آنکه کاری به نفع شهر انجام گیرد.

وی افزود: این کار ابتدا در دل شهرداری تهران و سپس کمیسیون ماده پنج و سپس در شورای عالی شهرسازی و با همکاری وزارت دفاع و راه و شهرسازی و وزارت میراث فرهنگی صورت گرفت.

شهردار تهران گفت: جلسات متعدد کارشناسی برای آن انجام شد و بر اساس قانون خروج پادگان‌ها از شهر تهران موضوع به صورت جدی دنبال شد.

وی ادامه داد: از ۴۹ هکتار کل فضای پادگان ۱۵ هکتار در اختیار ارتش و ۳۵ هکتار هم در اختیار شهرداری تهران قرار گرفت و قرار است ساختمان های موجود مرمت شود و مورد استفاده قرار گیرد.

حناچی خاطرنشان کرد: امیدواریم در هفته دفاع مقدس درب این بوستان به روی مردم باز شود و حلاوت آن برای مردم قابل لمس باشد.

وی در پاسخ به این سوال که در آن بخشی که دست ارتش است قرار است چه چیزی ساخته شود گفت: کلیات سطح و سطوح به تصویب رسیده است و حدود ۳۲۰۰ نفر مسکونی خواهد داشت و یک هتل پنج ستاره در آن ساخته می شود.

شهردار تهران گفت: بخش هایی تجاری و اداری دیده شده در آن و همچنین اتصالی هم از داخل صیاد شیرازی برای آن دیده شده است.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص پادگان دوشان تپه هم گفت: هنوز در این خصوص توافقی صورت نگرفته است زیرا پادگان هایی را در موردش صحبت خواهیم کرد که قبلا گردش کار آن در خود نیروهای مسلح انجام گرفته باشد.

حناچی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس درباره اینکه با توجه به اولین روز اجرای طرح ترافیک در شهر تهران نتایج اجرای آن چه بوده است، گفت: من پیش از این جلسه فرصت نکردم آمار دقیقی از ورود و خروج‌های خودروها به محدوده طرح ترافیک بگیرم.

وی افزود: اما بر اساس آنچه از پیش بررسی کرده بودیم و تطبیق آمارها، به طور قطع ترافیک در مناطق مرکزی شهر تهران باید کاهش ۴۰ درصدی یافته باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن