شورای شهرصفحه اصلی

دو مطالبه شورای شهری‌ها از قالیباف چیست؟

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه تعامل مجلس و شورای شهر باعث رضایت‌مندی مردم می‌شود، گفت: توسعه حمل و نقل عمومی و درآمد پایدار برای شهرداری‌ها دو نکته‌ای است که در مجلس باید پیگیری شود.

به گزارش شوراآنلاین، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در دویست و شانزدهمین جلسه شورای شهر با اشاره به آغاز فعالیت مجلس یازدهم اظهار داشت: شورای شهر و مجلس دو رکن مردم‌نهاد در نظام جمهوری اسلامی هستند و در صورت تعامل سازنده می‌توانند مطالبات محقق نشده مردم را تحقق بخشند.

وی با بیان اینکه تعامل نمایندگان مجلس و شورای شهر رضایت شهروندان را به همراه دارد گفت: رئیس مجلس در حال حاضر فردی است که در حوزه مدیریت شهری تهران فعالیت داشته و در این زمینه تجارب زیادی را کسب کرده است. بنابر این می‌تواند گام‌های مؤثری جهت رفع معضلات شهر بردارد.

 رئیس شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: تأمین بودجه برای توسعه حمل و نقل عمومی و ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری‌ها دو نکته‌ای است که مجلس می‌تواند به آن ورود کرده و اقدامات لازم را انجام دهد.

هاشمی به بازگشایی ادارات و نهادها از روز گذشته اشاره کرد و گفت:‌زمان دقیق کشف واکسن هنوز مشخص نیست و بسیاری از کشورهای درگیر با بیماری کرونا تصمیم گرفته‌اند که فعالیت اجرایی‌شان را شروع کنند که ایران هم جزو این کشورها است.

وی بیان داشت: ما در کشور تلاش می‌کنیم بر اساس رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت‌های جاری و عادی را ادامه دهیم تا رونق اقتصادی نیز ایجاد شود.

 رئیس شورای شهر تهران گفت: حمل و نقل عمومی دچار رکود سنگینی شده و لازم است که اقدامات مؤثر جهت رفع این مشکل به ویژه در پایتخت انجام شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن