شورای شهرصفحه اصلی

خزانه دار شورا: شهرداری تهران ورشکسته است

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شهرداری تهران ورشکسته است، گفت: تدوین سیاست‌های تشویقی برای تولید سوخت از پسماند وظیفه شهرداری نیست.

به گزارش شوراآنلاین، حسن رسولی در شورای شهر تهران درباره طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه سوخت‌های زیستی و بیوروانکار اظهار داشت:‌ماده ۲ این طرح باید به نظرم حذف شود چرا که در این ماده شهرداری تهران مکلف شده سیاست‌های تشویقی برای تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران بخش تولید و توزیع سوخت‌های جایگزین از محل پسماند و غیرخوراکی شود.

وی با اشاره به اینکه این الزام خارج از وظایف ذاتی شهرداری است،‌گفت: آنچه پیشنهاددهندگان طرح به دنبال آن هستند در یکی از معاونت‌های وزارت نیرو پیگیری می‌شود.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در صورتی که شهرداری را ملزم کنیم در نتیجه ناچار می‌شویم لایحه‌ای از پیش هدایت شده تهیه کنیم که با وظایف ذاتی شهرداری مغایرت دارد و باید به این نکته توجه داشت که هیچ دستگاه متولی از جمله وزارت نیرو، شرکت پالایش و پخش نیز چنین تقاضایی از دستگاه ورشکسته شهرداری ندارد.

وی اعلام کرد: چرا وظایفی را به شهرداری تحمیل می‌کنید که برای انجام این مأموریت در خارج از شهرداری و در بدنه دولت منابع و مسؤولیت آن جانمایی شده است.

رسولی تأکید کرد: در قانون برنامه چهارم، پنجم همچنین ششم توسعه همه ساز و کارهای تشویقی برای تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران، طراحان و مجریان دقیقا تعریف شده و اگر به استناد بالادستی مراجعه می‌شد قطعا نیازی به ارائه این طرح نبود.

وی با تأکید بر اینکه من با ماده ۸ این طرح مخالف هستم،‌گفت:‌این ماده مشکل شکلی  و محتوایی دارد و نسبت به وظایف دستگاه‌ها مداخله شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن