شورای شهرصفحه اصلی

هاشمی: برخی از اعضای شورا معتقد بودند که مفاخریان با برخی معترضان استادمعین همدستی داشته است!

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره ارائه لیست برای انتخابات مجلس توسط اصلاح طلبان گفت: براساس تصمیم شورای عالی اصلاح طلبان قرار نیست این شورا لیستی بدهد.

به گزارش شوراآنلاین، در حاشیه جلسه علنی امروز شورای شهر تهران و در جمع خبرنگاران گفت: همانطور که می دانید در جلسه علنی امروز نطقی درخصوص نحوه بودجه ریزی و دقت در بودجه سال آینده داشتیم.

وی ادامه داد: پس از آن دستور جلسات به روال تعیین شده به اجرا در آمد و موافقان و مخالفان آن سخنانی گفته و حتی من هم صحبت هایی در این خصوص داشتم که پرسیده شد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: جلسه هم اندیشی امروز برگزار شد و بودجه در هفته اول اسفند حتما بررسی خواهد شد.

محسن هاشمی افزود: فردا پایان زمانی است که اعضا برای ارایه پیشنهاد فرصت دارند و دفترچه پیشنهادات روز دوشنبه جمع آوری خواهد شد.

وی تصریح کرد: پس از ارایه بودجه در صحن علنی جلسات شورا به صورت صبح و عصر برگزار خواهد شد تا بتوان تا روز پانزده اسفند بودجه را به تصویب برسانیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به این سوال که سال گذشته خیلی از اعضا به روند طرح بودجه و نحوه تصویب آن ایراداتی وارد می دانستند آیا امسال هم قرار است همین گونه باشد گفت: بله امسال هم همینگونه خواهد بود(با خنده)

وی گفت: بودجه منابع و مصارف و تبصره ها و سازمان و شرکته ها دارد و هیچ وقت هم در صحن مطرح نمی شده است اما در طول سال می شود بودجه ها را بررسی کرد.ابتدا منابع و تبصره های آن مورد بحث قرار خواهد گرفت و پس از آن در حوزه مصارف ورود کرده و آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

وی درخصوص جلسه هم اندیشی گفت: دستور اول این جلسه موضوع بودجه بود و از اعضا خواستیم در این خصوص اعلام نظر کنند اما قبل از دستور هم چند موضوع مطرح شد.

محسن هاشمی گفت: در این جلسه پرسیده شد که چرا مفاخریان تغییر کرده است و چه دلیلی داشته است که در این خصوص توضیحاتی ارایه شد.

رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: برخی از اعضا می پرسیدند آیا علت عزل مفاخریان اعتراضات مردمی در روز افتتاح پروژه زیرگذر بوده است یا خیر که در این باره هم برخی گمانه زنی ها شد.

وی ادامه داد: برخی از اعضا معتقد بودند که حناچی احتمال داده است که مفاخریان با برخی از افرادی که در روز افتتاح پروژه اعتراض کردند همدستی داشته است و به همین دلیل مفاخریان را عزل کرده است.

محسن هاشمی تصریح کرد: البته هیچ‌کس نتوانست این موضوع را اثبات یا رد کند به هر دلیل موضوعاتی در این خصوص مطرح شد.

وی درباره اینکه آیا شورای شهر نگران افزایش رقم بودجه از ۲۵ هزار میلیارد تومان به ۳۰ هزار میلیارد تومان نیست گفت: بودجه در حوزه هزینه ای انقباضی بسته شده است و برخلاف افزایش رقم بودجه هزینه ها مدیریت شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین درباره ارایه لیست برای انتخابات مجلس توسط اصلاح طلبان گفت: براساس تصمیم شورای عالی اصلاح طلبان قرار نیست این شورا لیستی بدهد.

وی افزود: مقرر شده است احزاب خودشان لیست های جداگانه بدهند و برای همین امر هم ما روز گذشته در حزب کارگزاران هم در این خصوص صحبت هایی کردیم و امروز هم حتما جلسه خواهیم داشت.

محسن هاشمی گفت: اگر هم احزاب موفق نشوند لیست سی نفره ای را ارایه کنند شاید از یکدیگر کاندیدا قرض بگیرند و اسامی مورد نیاز را در لیست خود قرار دهند.

محسن هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا این منصفانه است که آنقدر کاندیداهای اصلاح طلب کم باشند که نشود یک لیست سی نفره ارایه کنند گفت: من هم قبول دارم که این انصاف نیست.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: اما یادتان باشد که خداوند یاور مستضعفان است و آنهایی که از نظر نداشتن کاندیدا در ضعف هستند را یاری خواهد کرد و ما از این بابت نگران نیستیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن