سیاسیصفحه اصلی

سخنگوی کمیسیون شوراها در مجلس: تخلفات شورای عالی استان ها به کمیسیون شوراها ارسال شود

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت کشور باید تخلفات شورای عالی استان ها را بررسی و به این کمیسیون ارسال کند.

به گزارش شوراآنلاین، اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، درباره غیرقانونی بودن انتخابات هیأت رئیسه شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: این موضوع هنوز در کمیسیون شورای مجلس مورد بررسی قرار نگرفته است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شورای عالی استان‌ها می‌تواند از طریق قانون‌‌گذاری طرح و لایحه به مجلس شورای اسلامی برای تصویب بدهد قطعا جایگاه ویژه‌ای دارد و انتظار می‌رود مسائل شورای عالی استان‌ها قانونی باشد.

وی ادامه داد: شورایی که می‌تواند مانند دولت لایحه به مجلس بدهد حتما باید از سوی وزارت کشور بررسی‌های لازم صورت بگیرد و اگر تخلفی انجام شده آن را به کمیسیون شوراها و امور داخلی در مجلس ارائه دهد تا مورد بررسی قرار بگیرد.

وی بیان داشت: حتما وزارت کشور باید اطلاعات را به کمیسیون ارائه بدهد و اگر این اقدام صورت نگیرد بعد از انتخابات مجلس شورای اسلامی این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با این اوصاف تا یک ماه دیگر شورای عالی استان‌ها بلاتکلیف است گفت:‌ به هر حال مجلس در حال حاضر تعطیل است و در آستانه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی قرار داریم و بررسی‌های لازم باید صورت بگیرد و نهایتا وزارت کشور باید این موضوعات را پیگیری و گزارشات آن را ارائه بدهد.

منبع: فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا