اجتماعی و فرهنگی

پیش بینی بازسازی و بهسازی آرامستان ها در بودجه سال ۹۹ / پروژه های کوچک مقیاس محلی بر اساس مطالبه مردم اجرا می شود

معاون شهردار تهران با اشاره به قابلیت تبدیل آرامستان ارامنه به مجتمع فرهنگی–گردشگری گفت: لایحه ساماندهی، حفاظت و احیای آرامستان‌های قدیمی دولاب هم اکنون در کمیسیون های تخصصی شورای اسلامی شهر تهران در حال بررسی است و باید در بودجه سال ۹۹ نیز لحاظ شود.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، حامد مظاهریان به عنوان شهردار شب ضمن بازدید ازآرامستان ارامنه در محله دولاب تهران گفت: در این آرامستان مجموعه با ارزشی از کارهای سنگی، فلزکاری و عناصر معماری که به مرور زمان و در طی بیش از یک قرن فراهم آمده است و همچنین به خاک آرمیدن شخصیت‌های برجسته تاریخی، مذهبی، هنری، ادبی، علمی، فرهنگی و… می تواند این مجموعه را به یکی از نقاط گردشگری پایتخت تبدیل کند.

وی از ارجاع لایحه ساماندهی، حفاظت و احیای آرامستان‌های قدیمی دولاب به کمیسیون های تخصصی شورای اسلامی شهر تهران خبر داد و افزود: شهرداری تهران در این لایحه برای احیاء و حفاظت از آرامستان‌های اقوام و مذاهب مختلف واقع در یکی از قدیمی ترین محله های پایتخت، برنامه عملیاتی پیشنهاد داده است.

سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران با بیان اینکه باید برای بازسازی و بهسازی آرامستان ارامنه، بودجه متناسبی پیش بینی و لحاظ شود، افزود: هم اکنون بازدید از این مجموعه برای عموم مردم امکان پذیر نیست و می توان با مرمت این مجموعه و رایزنی های فرهنگی در سطوح مختلف، آرامستان ارامنه را به مجتمع فرهنگی–گردشگری برای بازدید علاقه مندان مبدل ساخت.

مظاهریان، گردشگری را بخش جدایی ناپذیر از خدمات شهری دانست و افزود: پیش بینی این موضوعات در حیطه ماموریت های برنامه‌ریزی و مدیریت شهری در تامین رفاه شهروندان است.

بر اساس این گزارش، آرامستان ارامنه (قبرستان دولاب) با مساحتی حدود ۷۵ هزار مترمربع، در هفدهم خرداد ۱۳۷۹ در زمره‌ آثار ملی ایران ثبت شده است و قدمت این مجموعه بنا به وجود قدیمی‌ترین سنگهای قبرحاضر در محوطه آرامستان، به اواخر دوره قاجاریه باز می‌گردد. این آرامستان از بخش‌های مختلفی چون کلیسای حواری ارمنی، ارتدکس شرقی، کاتولیک رومی، کاتولیک ارمنی، آشوری‌ها و لهستانی تشکیل شده و برخی از مشاهیر برجسته ایرانی و خارجی را در دل خود جای داده است.

بازدید از پروژه های برنامه توسعه محله شکوفه- دلگشا

در ادامه برنامه شهردار شب، حامد مظاهریان معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا و سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، ضمن رسیدگی به امور شهر، از ظرفیت‌های موجود در پایتخت برای خدمات‌رسانی به شهروندان تهرانی بازدید کرد و در جریان روند تدوین برنامه توسعه محلات این منطقه از جمله محله شکوفه قرار گرفت.

مظاهریان در بازدید دفتر توسعه محله دلگشا که با همراهی شهردارمنطقه ۱۴صورت گرفت؛ وضعیت این محله از نظر پیشرفت پروژه های بازآفرینی و توسعه محلات را پیگیر شد و با اشاره به رویکرد جدید شهرداری تهران اظهار داشت: تهران به دنبال اجرای پروژه های بزرگ مقیاس نیست. می توانیم پروژه های کوچک محلی را به خواست مردم، برای مردم و با مشارکت آنان اجرا کنیم. با اتخاذ این رویکرد بخشی از مشکلات شهری از پایین ترین سطوح شهری رو به اصلاح می رود و رضایتمندی مردم نیز بیشتر جلب می شود.

بازدید از پروژه های برنامه توسعه محله دلگشا در محله های شکوفه، دلگشا، معابر منطقه ۱۴، میدان شهدا، طرح تونل امیرکبیر و خیابان کرمان بخش دیگری از برنامه شهردار شب بود.

بررسی مسائل نیروی انسانی در شرکت اتوبوسرانی  و هتل شهر

شهردار شب تهران همچنین با حضور در شرکت واحد اتوبوسرانی و هتل شهر به بررسی وضعیت نیروی انسانی این مجموعه ها و مسائل ویژه رانندگان و کارکنان هتل در قالب موضوعات بازنشستگی، آموزش و… پرداخت.

بازدید از پروژه نیمه تمام پایانه شرق در محدوده چهارراه تهرانپارس از دیگر برنامه های شهردارشب بود.

مظاهریان همچنین با حضور در ایستگاه  شماره ۲ آتش نشانی واقع در میدان امام حسین علیه السلام ضمن بازدید از این ایستگاه، با آتش نشانان خدوم این مرکز به گفت و گو نشست. همچنین پایش آخرین وضعیت ترافیک با حضور شهردار شب در مرکز کنترل ترافیک شهرداری تهران پایان بخش این برنامه بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن