شورای شهرصفحه اصلی

واکنش محسن هاشمی به بحث تعدیل نیرو با اصلاح ساختار شهرداری تهران

رییس شورای شهر تهران درباره اینکه معاون شهردار عنوان کرده که در موضوع اصلاح ساختار، تعدیل نیرو نداریم، گفت: اصولا هر تغییر ساختاری دلیل بر کم کردن نیرو نیست و وقتی می‌خواهیم ساختار را تغییر دهیم صرفا منظورمان کم کردن نیروها نیست، بلکه باید شرایط تغییر کند.

به گزارش شوراآنلاین، محسن هاشمی رفسنجانی در حاشیه صد و هشتاد و هشتمین جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه امروز جلسه فوق‌العاده شورای شهر برگزار شد، اظهار کرد: این جلسه صرفا به موضوع باغات اختصاص داشت چرا که تعداد پرونده‌های باغات افزایش یافته و مردم نیز منتظر بودند.

وی با بیان این‌که روز گذشته شاهد حضور گسترده مردم در مراسم تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی بودیم، در مورد وضعیت حمل و نقل توضیح داد: به نظرم با وجود به این‌که حجم جمعیت در ایستگاه‌های مترو زیاد بود، اما همه چیز مرتب بود البته با این حال خوب بود که در روی سکو‌ها ماموران بیشتری مستقر می‌شدند.

رییس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی در مورد زمان برگزاری سالگرد ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی گفت: به احترام برنامه‌های یادبود شهادت حاج قاسم سلیمانی مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را به یک هفته بعد موکول کردیم، چرا که احتمال دارد روز پنج‌شنبه مقام معظم رهبری مراسمی را برای حاج قاسم سلیمانی برگزار کنند که برهمین اساس ما مراسم ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را روز ۲۶ دی‌ماه در سالن اجلاس سران از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۱ برگزار می‌کنیم که مراسم بزرگداشت شهید قاسم سلیمانی و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی خواهد بود و عصر همان روز مراسم سالگرد ارتحال آیت‌الله را در مرقد امام خمینی (ره) برگزار می‌کنیم.

وی در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر عدم تحقق بودجه شهرداری، عنوان کرد: مساله اصلی شهرداری در درآمد‌های غیرنقد است چرا که معمولا تا ماه‌های پایانی سال حدود ۸۰ درصد بودجه نقدی محقق می‌شود و در آخر سال نیز با ارائه تخفیف‌های مختلف این درآمد به صورت ۱۰۰ درصدی محقق می‌شود، اما در حال حاضر هزینه‌کرد بودجه غیرنقد بسیار کند است و سبب شده که برخی از پروژه‌های عمرانی نیز دچار تاخیر شوند.

هاشمی اضافه کرد: البته مساله این است که در گذشته اختیارات شهرداران مناطق در مورد واگذاری املاک غیرنقد گرفته شد و به آن‌ها اعلام شد هر ملکی که می‌خواهد واگذار شود باید در مزایده شرکت کند، در نتیجه بودجه غیرنقد کندتر محقق می‌شود.

وی با بیان این‌که حدود ۳۰ درصد بودجه یعنی ۶ هزار میلیارد تومان غیرنقد است، تصریح کرد: کندی کار در شهرداری به دلیل عدم تحقق بودجه غیرنقد است.

رییس شورای شهر تهران در مورد سهم اندک شهرداری از محل درآمد‌های تبلیغات محیطی، افزود: ما حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلیارد تومان برای درآمد حاصل از تبلیغات محیطی در نظر گرفتیم که محقق نشد، چرا که وضعیت اقتصادی فعال نیست و شرکت‌های خارجی نیز اجناسی ندارند و به همین دلیل فعالیت تبلیغاتی کم شده است.

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص لایحه اصلاح ساختار در شهرداری و کم شدن تعداد معاونت‌ها گفت: براساس پیشنهاد شهرداری تعداد معاونت‌ها از ۹ معاونت به عدد هفت می‌رسد که حرکت رو به جلویی است و شهرداری می‌خواهد قدم به قدم این اصلاح را انجام دهد.

رییس شورای شهر تهران درباره اینکه معاون شهردار عنوان کرده که در موضوع اصلاح ساختار، تعدیل نیرو نداریم، اضافه کرد: اصولا هر تغییر ساختاری دلیل بر کم کردن نیرو نیست و وقتی می‌خواهیم ساختار را تغییر دهیم صرفا منظورمان کم کردن نیرو‌ها نیست، بلکه باید شرایط تغییر کند. اصلاح ساختار می‌تواند اهداف دیگری داشته باشد و دقت داشته باشید که چابک‌سازی فقط به معنای تعدیل نیرو نیست.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن