مدیریت شهری

رحمان زاده در نشست تقدیر از دبیران کانون های معلولان خبر داد: مناسب سازی سراهای محلات سیزده گانه در دستور کار شهرداری منطقه ۱۳

شهردار منطقه ۱۳ در نشست تقدیر از دبیران کانون های معلولان از مناسب سازی سراهای محلات سیزده گانه خبر داد و گفت: با توجه به شعار و رویکرد شهردار تهران ، منطقه ۱۳ به جدیت پیگیر مناسب سازی محدوده منطقه برای حضور آسان توانیابان در شهر ، اماکن و فضا های عمومی است.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳ ، جلسه ای به منظور تقدیر از عملکرد دبیران کانون معلولین محلات با حضور مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه ، سبحانی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ، سرپرست اداره سلامت و جمعی از توانیابان در سالن کنفرانس دفتر شهردار برگزار شد.

شهردار منطقه۱۳ با اشاره به شعار شهردار تهران مبنی بر “تهران ، شهری برای همه ” گفت : شهر باید برای تردد ایمن توام با سهولت همه گروه های اجتماعی به خصوص افراد دارای معلولیت و مصدومیت مناسب سازی شود ، از این رو از مدتها پیش، عزم جدی در مجموعه شهرداری منطقه ۱۳ با تشکیل کمیته های مناسب سازی ، تعامل با سایر سازمانها برای اقدامات عمرانی و همچنین اختصاص اعتبار و منابع لازم شکل گرفته است.

وی ضمن تقدیر از فعالیت و تلاش دبیران کانون های معلول، آنها را از ظرفیت های موثر در محلات دانست و گفت:سراهای محلات در خدمت شما عزیزان است تا بتوانید فعالیت های خود را برای هم محله ای ها و سایر توانیابان در این مراکز پیگیری کنید.

وی با بیان اینکه چندین معبر در محدوده برای توانیابان آماده سازی شده که تا پایان سال ، معابر دیگر نیز در دستور کار قرار دارد ابراز امیدواری کرد که با پیشرفت امور ، در سال های آینده بخش اعظمی از معابر برای تردد آسان معلولان مناسب سازی شده باشد.

همچنین شهردار منطقه۱۳ از مناسب سازی کلیه سراهای محلات خبر داد و گفت : اخیرا ، اقدامات مناسب سازی سرای محله صفا مورد بهره برداری قرار گرفت که مورد استقبال توانیابان قرار گرفت.

در این جلسه معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۳ گزارشی از فعالیت های این منطقه به مناسبت گرامیداشت هفته ملی افراد دارای معلولیت ارائه کرد و گفت: مراسم افتتاحیه مناسبت سازی سرای محله صفا ، دیدار با خانواده دارای ۳ عضو معلول، ویژه برنامه های جشن ، سینما سلامت ، دوشنبه ها و چهارشنبه ورزشی با رویکرد هفته ملی معلول و …. از اهم برنامه های این معاونت بود.

همچنین سبحانی با بیان اینکه از آنجا که افراد ناشنوا ، مشخصه ظاهری که نشان دهنده معلولیت آنها باشد ، ندارند ولی می بایست شرایط را برای حضوراین عزیزان در جامعه فراهم کنیم تصریح کرد: در این راستا در کلیه برنامه های این منطقه ،مترجم مخصوص ناشنوایان حضور داشته و مطالب را با زبان اشاره منتقل می کند.

در پایان با اهدای لوح تقدیر و هدایا از این عزیزان تجلیل به عمل آمد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن