شورای شهرصفحه اصلی

طرحی که باید از محل کار حناچی آغاز شود/ساختمان ورودی شهرداری مناسب‌سازی نشده است

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه ساختمان ورودی شهرداری و شورای شهر تهران برای معلولان و ناتوانان مناسب سازی نشده است،‌ گفت: تخصیص بودجه جهت مناسب سازی فضا برای معلولان ضرورت دارد.

به گزارش شوراآنلاین، احمد مسجدجامعی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران درباره مناسب‌سازی معابر برای معلولان و کم‌توانان اظهارداشت: در دوره گذشته دو نفر از اعضای شورای شهر جزو افراد دارای معلولیت بودند و این امر به رسیدگی به فضاهای شهری برای معلولان کمک می‌کرد. در این دوره متاسفانه این بحث به خوبی مورد توجه قرار نگرفته است اما امیدواریم پیگیری آن با جدیت صورت گیرد.

وی افزود: متاسفانه حتی ساختمان و ورودی شهرداری تهران و شورای شهر نیز مناسب سازی نشده است، شهرداری مجری این امر است لذا ضرورت دارد به مناسب‌سازی فضای مقابل ساختمان‌های شهرداری اقدام کند.

مسجدجامعی تصریح کرد: پیشنهاد می کنم یک گروه کارشناسی با حضور معلولان تشکیل شود، البته در دوره سوم طرح هایی را تصویب کردیم و اقدامات مناسبی را انجام دادیم، اما این امر نیازمند بهره گیری از خود کم‌توانان جسمی است.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با اشاره به تخصیص بودجه برای مناسب‌سازی فضاهای شهری برای معلولان، خاطرنشان کرد: در دوره گذشته این امر صورت گرفت، شهردار وقت منطقه پنج تهران از اعتبارات خود برای کاهش هزینه‌های خانواده معلولان هزینه کرد؛ به سبب موفق بودن این طرح، تخصیص بودجه از آن دوران تا کنون ادامه یافته است.

مسجدجامعی اظهار کرد: در این دوره نیز شهرداری تهران در راستای مناسب‌سازی فضاهای شهری برای توان‌یابان، سالمندان، کودکان و سایر اقشار آسیب‌پذیر جسمی، حرکتی و ذهنی به میزان  ۱۰درصد از سر جمع ۴ردیف برای اختصاص بودجه خاص به مناسب‌سازی معابر برای معلولان و کم‌توانان رأی داده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن