اجتماعی و فرهنگی

شهرداری: آلودگی هوا در تهران ۷ درصد کمتر شده است

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در گزارشی اعلام کرد: با اجرای طرح جدید ترافیک، آلودگی هوا در محدوده‌های ترافیکی ۱۴ درصد و در کل شهر ۷ درصد کاهش یافته است.

به گزارش شوراآنلاین،‌ معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گزارش شرکت کنترل کیفیت هوا در مورد تأثیر اجرای طرح جدید ترافیک را منتشر کرد که جزئیات آن به شرح ذیل است:

گاز مونو اکسیدکربن یکی از گازهای آلاینده هوا است که بر اساس سیاهه انتشار شهر تهران، ۹۵ درصد از انتشار این آلاینده محصول خودروها و ترافیک است.

در بررسی انجام شده مشخص می‌شود که غلظت این آلاینده در تابستان سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال پیش، در ساعات میانی و انتهایی اجرای طرح با کاهش روبه‌رو بوده است. در ایستگاه‌های داخل محدوده طرح نیز همین وضعیت مشاهده می‌شود.

همچنین غلظت میانگین آلاینده CO در طی ساعات اجرای طرح در ایستگاه‌های داخل طرح طی دوره مورد بررسی در سال ۱۳۹۸ در حدود ۱۳ درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل کاهش داشته است. میزان این آلاینده در کل شهر نیز نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۷ در حدود ۷ درصد کاهش داشته است.

آلاینده شاخص دیگری که با ترافیک ارتباط زیادی دارد، ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون است که غلظت این آلاینده نیز طی مدت مورد بررسی و ساعات اجرای طرح در سال ۱۳۹۷ و در ایستگاه‌های داخل محدوده برابر ۱.۲۳ میکروگرم بر مترمکعب بوده که این میزان در مدت مشابه سال جاری با ۱۴درصد کاهش به ۸۷.۱۹ میکروگرم بر مترمکعب تقلیل یافته است.

این در حالی است که میزان غلظت این آلاینده در تابستان سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در کل ایستگاه‌های شهر تهران به ترتیب برابر ۱.۲۷ و ۰۵.۲۵ میکروگرم بر مترمکعب بوده که با ۷ دصد کاهش روبه‌رو بوده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن