سیاسیصفحه اصلی

احتمال ابطال انتخابات شورایاری‌ها از سوی دیوان عدالت اداری

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس از احتمال ابطال انتخابات شورایاری‌ها از سوی دیوان عدالت اداری خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین، محمدجواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری انتخابات شورایاری‌ها در چند روز گذشته، گفت: حدود ۷۰ نماینده پیش از برگزاری این انتخابات طی نامه‌ای به وزیر کشور خواستار عدم برگزاری این انتخابات شده بودند.

وی با بیان اینکه برگزاری انتخابات شورایاری‌ها سازوکار مشخصی ندارد، ادامه داد: در انتخابات شورایاری‌ها مشخص نیست که چه نهاد و یا فردی کاندیداها را تائید صلاحیت می‌کند و یا اینکه اگر فردی رد صلاحیت شد باید به چه مرجعی شکایت کند و یا اینکه اگر یک کاندیدایی پس از برگزاری انتخابات شکایتی داشت باید به چه مرجعی شکایت کند.

نماینده مردم کرج در مجلس تصریح کرد: علیرغم اینکه به شورای شهر تهران بارها درباره اشکالات موجود در انتخابات شورایاری‌ها تذکراتی داده شد اما این انتخابات برگزار شد که سازمان بازرسی نیز پرونده انتخابات را به دیوان عدالت اداری ارجاع داد.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه دیوان عدالت اداری در حال بررسی این انتخابات است، اظهار داشت: احتمال اینکه برگزاری این انتخابات از سوی این دیوان ابطال شود نیز وجود دارد.

منبع:تسنیم

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن