صفحه اصلیمدیریت شهری

انضباط‌بخشی در چهارراه ولی‌عصر(عج) دائمی شد/ کوچ دست‌فروشان به بازارچه‌های رسمی

شهردار ناحیه یک منطقه ۱۱ تهران با تأکید بر اینکه طرح انضباط‌بخشی در چهارراه ولی‌عصر(عج) به صورت پایدار اجرا می‌شود، گفت: دست‌‌فروشان نیازمند پس از معرفی به شرکت ساماندهی مشاغل در بازارچه‌های رسمی فعالیت می‌کنند.

علی‌اصغر طاهری شهردار ناحیه یک منطقه ۱۱ تهران درباره ساماندهی دست‌فروشان در محدوده چهارراه ولی‌عصر(عج) و تئاتر شهر اظهار داشت: در گذشته به صورت موقت ساماندهی دست‌فروشان در این محدوده انجام می‌گرفت ولی از ماه گذشته بنا بر دستور شورای تأمین انضباط‌بخشی در محدوده چهارراه ولی‌عصر(عج) اجرا شده است.

وی افزود: طرحی که اکنون اجرا می‌شود انضباط‌بخشی است و به صورت پایدار و نه موقت اجرایی شده است که برای پیشگیری از آسیب به دست‌فروشان تلاش شده تمهیداتی در این زمینه در نظر گرفته شود و بر همین اساس افراد نیازمند که محدودیت داشته باشند و یا دچار معلولیت جسمی بوده یا سرپرست خانواده هستند در صورت ارائه اسناد قرار شده است که به شرکت ساماندهی معرفی و در بازارچه‌های رسمی شهری فعالیت کنند.

طاهری ادامه داد: البته بازارچه رسمی شهری در محدوده منطقه ۱۱ وجود ندارد و این افراد به مناطق دیگر همچون منطقه ۴ و ۵ ارجاع داده می‌شود. در سال گذشته دو منطقه در محدوده چهارراه ولی‌عصر (عج) در نظر گرفته شد که دست‌فروشان استقبال کمی از این موضوع داشتند.

شهردار ناحیه یک منطقه ۱۱ تهران خاطرنشان کرد: طرح انضباط‌بخشی در این محدوده به دلیل مشکلات امنیتی، شهری و اعتراض شهروندان و کسبه اجرایی شده و به صورت پایدار انجام خواهد شد.

منبع:فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا