مدیریت شهری

شهردار منطقه ۴ خبر داد: آزادسازی پیاده روهای شمال شرق تهران از سدمعبر کارگاه های ساختمانی

شهردار منطقه چهار تهران رفع مزاحمت و ساماندهی کارگاه های ساختمانی املاک در حال ساخت را از اقدامات جدی در دست اجرا منطقه نام برد و گفت: معابر شهری باید برای تردد عابران پیاده ایمن سازی شود.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، “محمد محمددوست” افزود: ساماندهی موارد مرتبط با اشغال معابر توسط مصالح ساختمانی و ماشین آلات کارگاهی، عدم نظافت نهرها و پیاده روهای مقابل کارگاهها، عدم جمع آوری حصار کارگاهی بعد از اتمام عملیات و… در دستور کار قرار دارد. رنگ بندی حصارهای کارگاهی، انتقال مصالح ساختمانی به داخل کارگاه ها، نظافت مستمر معابر مقابل کارگاه ها ،افزایش ایمنی داربست ها، نظارت بر وضعیت نخاله گیر ها و… از اقدامات پیش بینی شده در این طرح ویژه بوده که با محوریت نواحی منطقه در حال اجرا است.

بیشترین سد معبرهای ساختمانی مرتبط با تجاوز به عرض گذر حصار کارگاهی و گذر داربست و مصالح ساختمانی و نیز دپوی میلگرد است که باید توسط مجریان و صاحبان املاک در حال ساخت رعایت شود. خوشبختانه تخلفات ساختمانی در منطقه چهار در مقایسه با سال گذشته روند کاهشی را نشان می دهد اما بدین معنی نیست که به طور کامل رفع شده است و باید با نظارت و کنترل های دوره ای در نواحی به حداقل برسد.

به منظور کسب تکمیل بانک اطلاعات ساختمان های در حال ساخت و رسیدگی بهتر به ساخت و سازها، رؤسای ادارات شهرسازی نواحی باید به صورت مستمر از سطح محلات بازدید تا ساخت و سازها به خوبی کنترل شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن