اجتماعی و فرهنگی

راه اندازی قرارگاه فرهنگی در کلانشهرهاجهت کمک به مناطق سیل زده

در نشست فوق العاده معاونین فرهنگی کمیسیون اجتماعی و فرهنگی مجمع کلانشهرهای ایران با موضوع همیاری به هموطنان مناطق سیل زده بحث راه اندازی قرارگاه فرهنگی در کلانشهرهاجهت کمک به مناطق سیل زده مطرح شد.

به گزارش شوراآنلاین، کمال مرادی دبیر کل مجمع شهرداران کلانشهر ها گفت: حضور عوامل معاونت های فرهنگی به عنوان تاثیر گذار ترین حوزه در مناطق سیل زده باید استمرار و تداوم داشته باشد.

وی افزود:پویش اجتماعی با عنوان هشتک “بهار همدلی – منتظران خورشید ” همزمان با نیمه شعبان به منظور هدایت و یکپارچه سازی کمک های مردمی در جشن ها و برنامه ها برای مناطق آسیب دیده تشکیل خواهد شد.

مرادی ادامه داد:معاون فرهنگی و اجتماعی کلانشهر اهواز به عنوان سفیر همدلی به کلانشهرهای دیگر برای تشریح نیازمندی ها و انتقال مسائل و مشکلات مناطق سیل زده سفر خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد:امکانات ارسالی باید بر اساس نیازهای شهروندان تهیه و بر اساس زمان بندی ارسال شود.

عیدی رییس کمیسیون فرهنگی مجمع گفت: تشکیل شبکه ی اجتماعی و فرهنگی در کلانشهرها از جمله برنامه ها و اولویت های این کمیسیون در سال ۹۸ است.

وی افزود:تسهیل گری نهادهای مدنی و پشتیبانی اجتماعی و فرهنگی از آسیب دیدگان در حین و پس از بحران یکی از مسئولیت های اجتماعی است که این کمیسیون می تواند انجام دهد.

محمد ابراهیم عمویی دبیر کمیسیون اجتماعی و فرهنگی مجمع کلانشهرها گفت: امیدواریم با برنامه ریزی و هماهنگی لازم با کلانشهرها بتوانیم امکانات لازم را به مناطق سیل زده به ویژه استان خوزستان اعزام کنیم .

وی افزود: با همدلی و تعامل کلانشهرها سال ۹۸ سال تحول و شکوفایی فعالیت کمیته های تخصصی زیر مجموعه کمیسیون اجتماعی و فرهنگی خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا