اجتماعی و فرهنگی

مرگ نا معلوم ۲۰ قوچ و میش در سرخه حصار

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین:محمد کرمیگفت: ۱۴ فروردین حدود ۱۰ لاشه‌ قوچ و میش در منطقه سرخه حصار دیده شد و از آن روز به بعد تا روز پنج شنبه هفته اخیر تعداد لاشه‌ها به ۲۰ مورد رسیده است که بیشتر لاشه‌ها میش بودند.

وی ادامه داد: اداره کل دامپزشکی علت تلف شدن این حیوانات را هنوز اعلام نکرده است اما مطمئن هستیم که بر اساس شواهد نوع بیماری، طاعون نشخوار کنندگان کوچک نیست ولی هنوز این موضوع نیز رسما و کتبا به ما اعلام نشده است و ما منتظریم علت تلفات را به ما اعلام کنند.

رئیس اداره حیات وحش استان تهران در مورد احتمال انتقال بیماری به انسان گفت: مطمئن هستیم بیماری، بیماری مشترک حیوان و انسان نیست اگر بود قاعدتا اقدامات مراقبتی و امنیتی بیشتری را انجام می‌دادیم، هم اکنون دو بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک و تب برفکی در کشور مشکل ساز شده است.

کرمی افزود: واکسینه شدن دام‌ها با اداره کل دامپزشکی است و ما از آنها خواستیم که مناطق روستاها و دامداری‌‌هایی که در اطراف تهران است را حتما واکسینه کنند.

وی گفت: با توجه به نزدیک شدن به آغاز فصل کوچ عشایر، پیگیر هستیم دام‌هایی که می‌خواهند وارد مناطق ییلاقی تهران شوند حتما باید تأییدیه واکسیناسیون را داشته باشند، این موضوع به امور عشایر و دامدارها اعلام شده است و اگر این پروانه را نداشته باشند امکان تردد در مناطق ییلاقی و مراتع را نخواهند داشت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا