شورای شهر

ابهام در قطع درختان باغ دروس

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد حقانی در دویست و پنجاه و دومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران درباره گزارش بازدیدی که از باغ ۵ هزار متری دروس داشته است، گفت: در این باغ که واقع در بلوار شهرزاد کوچه یارمحمدی است در ایام عید درختی قطع نشده است.

وی افزود: در این پلاک که شهرداری منطقه پروانه ساخت ساختمان را صادر کرده است و در حال خاکبرداری نیز است باغ شناخته شده و ۱۴۴ درخت غیرمثمر به غیر از دو درخت انار داشته است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: شورای شهر تهران در سال ۸۴ اینجا را باغ معرفی کرده است که در ۱۰ سال گذشته ۴۷ اصله درخت این باغ کم شده است ولی باز تأکید می‌کند در عید درختی از این محل قطع نشده است.

حقانی افزود: ۴ اصله درخت در این باغ جابه‌جا شده که این جابه‌جایی را بنده در محل دیدم.

وی بیان داشت: بر اساس قانون حفظ و گسترش فضای سبز و تشخیص مصلحت نظام وظیفه نگهداری باغ به عهده مالک است و شهرداری موظف است با حکم دادستانی اگر از این باغ حمایت نمی‌شود آنجا را آبیاری کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: در پلاک دوم این محل باغ ۱۲۰۰ متری دیگری نیز وجود دارد که درختان آن قطع شده است که آقای عبداللهی باغ دوم که قطع درخت در شب عید را داشته است ندیده بودند و تفاوت نظر بنده و آقای عبداللهی معاون خدمت شهری شهرداری تهران در این خصوص بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن