اجتماعی و فرهنگی

بانو گرجی جرأت اندیشیدن درباره قرآن را به ما آموخت

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  معصومه ابتکار روز دوشنبه در مراسم نکوداشت "منیر گرجی" و «نشست تخصصی زن در قرآن» که در مرکز همایش‌های کتابخانه ملی‌ ایران برگزار شد، با بیان اینکه برگزاری این نشست پاسداشت خادمان و اندیشه‌ورزان قرآن و قرآن کریم است، اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم از ریشه‌هایی که سبب می‌شوند ما درختان زیبا و پرباری داشته باشیم، محافظت کنیم. درختانی که خدمات بی‌نظیری به انسانها کرده‌اند.

وی در حالی که با لحنی بغض‌آلود و چشمانی اشک‌بار سخن می‌گفت خطاب به بانو گرجی اظهار کرد: شما به ما آموختید که در روزگار سخت به قرآن پناه ببریم و از مراسمی که برای بزرگداشتتان گرفته شده رنجور نباشید چرا که این مراسم پاسداشت قرآن کریم است. ما برای خدمات شما طی این سالها و درس‌هایی که به ما آموختید سپاسگزار هستیم، اینکه انسان بتواند خدمت کند و خدمتش دستاورد داشته باشد بی‌نظیر است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: بانو گرجی سال‌های زیادی استاد ما بوده‌اند و مسایل بسیاری از او آموختیم. یکی از درس‌هایی که به ما یاد دادند این بود که از خدمات خود ایجاد زندگی و جوانه کنیم. بانو گرجی جرأت اندیشیدن درباره قرآن را به ما آموخت در شرایطی که برخی معتقد بودند نباید در قرآن تفکر و از آن باید تبعیت کامل کرد. او معتقد به اندیشه‌ورزی در قرآن بود.

ابتکار تاکید کرد: در شرایطی که تهمت‌ها و هجمه‌های زیادی درباره حقوق زنان در اسلام وجود داشت، بانو گرجی تفکری داشت که بسیار ارزشمند بود. انسان امروز سرگشته شده و هدف خود را گم کرده است. یکی دیگر از کارهای مهم بانو گرجی مفاهمه‌اش با جهان است؛ درحالی که بسیاری از شخصیت‌های برجسته کشور هم طی سال‌های گذشته نتوانسته‌اند با جهان پیرامونشان تعامل برقرار کنند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن