اجتماعی و فرهنگی

وزش باد شدید و بارش باران در تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احد وظیفه گفت: با توجه به تصاویر ماهواره و نقشه های همدیدی، امروز (شنبه ۲۸ فروردین) ناوه فعالی در شرق و شمال شرق کشور مشاهده می شود که سبب ابرناکی، بارش باران و وزش باد شدید در این مناطق شده است. این ناوه، اوایل شب از این مناطق عبور می کند و ناوه دیگری از شمال غرب وارد کشور شده که به همراه آن جریانات روی دریای خزر شمالی فعال خواهد شد.

 

وی اظهار کرد: بعداز ظهر امروز و طی روز یکشنبه ۲۹ فروردین، در مناطقی از شمال غرب، دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور ابرناکی و بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد انتظار می رود، همچنین روز یکشنبه در استان های واقع در نوار شمالی کشور دمای هوا ۴ تا ۶ درجه سلسیوس کاهش خواهد یافت و دریای خزر مواج خواهد بود.

 

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: روز دوشنبه ۳۰ فروردین، از مقدار بارش در شمال غرب و غرب کاهش یافته و مناطقی از دامنه های جنوبی البرز، مرکز، شرق و شمال شرق کشور ابرناکی، بارش باران، گاهی وزش باد پیش بینی می شود.

 

وظیفه با اشاره به اینکه طی سه روز آینده نواحی شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به سبب وزش باد شدید مواج خواهد بود، گفت: طی دو روز آینده در برخی نقاط شرق، جنوب شرق، اصفهان، قم، مناطق جنوبی استان های تهران، البرز و سمنان وزش موقتی باد شدید رخ خواهد داد.

 

وی در مورد وضعیت هوای استان تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران در روز یکشنبه ۲۹ فروردین، نیمه ابری، در پاره ای نقاط ابری، بارش باران، گاهی رعد و برق همراه با وزش باد شدید با حداکثر و حداقل دمای ۱۹ و ۸ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه ۳۰ فروردین، کمی ابری، در بعضی ساعات افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد با حداکثر و حداقل دمای ۱۸ و ۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

 

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اخطاریه اخیر این سازمان گفت: آخرین خروجی مدل‌های هواشناسی بیانگر این است که از شب شنبه ۲۸ فروردین، و طی روز یکشنبه ۲۹ فروردین، بارش شدید باران با احتمال آب گرفتگی و سیلابی شدن رودخانه‌ها در گلستان و نیمه شرقی مازندران رخ خواهد داد که این شرایط دربعدازظهر یکشنبه خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی را نیز در بر می گیرد.

 

وی با بیان اینکه دمای هوا از شنبه تا یکشنبه در مناطق شرقی ۴ تا ۶ و در مناطق غربی ۶ تا ۱۰ درجه در سواحل دریای خزر کاهش خواهد یافت و دریا نیز مواج و طوفانی خواهد بود، اظهار کرد: بارش در دامنه های البرز و جاده های کوهستانی تا دوشنبه عمدتاً به شکل برف است که سبب لغزندگی جاده می شود.

 

وظیفه با اشاره به اینکه خلیج فارس بویژه مناطق میانی و شرقی آن و دریای عمان از امروز تا دوشنبه مواج و طوفانی خواهد بود، (باد شمال غربی با سرعت ۵۰ تا ۷۵ کیلومتر بر ساعت) گفت: توصیه می شود برای گذر از جاده های کوهستانی تمهیدات لازم اتخاذ و در مناطق هشدار سیل از توقف و بر پا کردن چادر در حاشیه رودخانه ها اجتناب شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن