اجتماعی و فرهنگی

ارتباط برخی روستاهای سیل زده قطع شده

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین اسماعیل نجار اظهار داشت: به‌دنبال پیش‌بینی‌های چند روز اخیر سازمان هواشناسی کشور مبنی بر بارش‌های شدید باران در بیش از ۱۵ استان کشور استانداران و فرمانداران مناطق در معرض سیل جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران را تشکیل و آمادگی نسبی خود را حفظ کرده و به ساکنان اطلاع رسانی کردند.

وی ادامه داد: خوشبختانه شاهد بارش‌های بسیار خوبی در سطح کشور بودیم ؛ البته این بارش‌ها در سد آبریز دز بسیار افزایش داشت و حتماً باید در این زمینه خروجی آب انجام می‌گرفت  که به‌تدریج این حجم آب به طور هدفمند رها شد و در حال حاضر نیز در مسیر کارون به اهواز در حال حرکت است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به حضور وزیر نیرو در مناطق سیل زده و خوزستان اشاره کرد و افزود:‌کارشناسان و وزیر نیرو از سد بازدید کردند و تمهیدات لازم در استان خوزستان و سد دز انجام گرفته است.

نجار خاطر نشان کرد: خوشبختانه در استان خوزستان و با توجه به سیل پدید آمده تلفات جانی نداشتیم و مردم همکاری لازم را داشتند اما در ایلام و لرستان دو نفر از هموطنان‌مان بر اثر صاعقه و غرق شدن در رودخانه کشته شدند؛ در سایر استان‌ها نیز مشکلات آنچنانی به غیر از مسدود شدن برخی راه‌ها و یا خسارت‌های جاده‌ای همچون بسته شدن راه‌ها و مسیل‌ها نداشتیم که آن هم با تمهیدات اندیشیده شده رفع شد.

وی تصریح کرد: کاهش دما در کهکیلویه و بویر احمد، قطع ارتباط برخی روستاها در مناطق سیل زده،امداد رسانی به افراد در راه مانده و کمک به ساکنان مناطق سیل زده از دیگر تمهیداتی بود که توسط همه مسئولان انجام گرفت و همچنان تلاش‌ها برای روستاهایی که ارتباطشان قطع شده در حال انجام است.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت: همکاران و کارشناسان در مناطق آسیب دیده در حال برآورد خسارت در بخش‌های مختلف هستند و در روزهای بعدی سایر خسارت‌ها به مردم و مناطق مورد برآورد قرار می‌گیرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن