شورای شهر

فرصت هفت روزه شورای شهربه شهرداری و نظام مهندسی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین اقبال شاکری با اعلام خبر جزئیات جلسه مسئولان مدیریت شهری با سازمان نظام مهندسی در خصوص حل اختلاف پیش آمده فیمابین شهرداری تهران و سازمان نظام مهندسی، گفت: بر اساس آخرین تصمیمات انجام شده در جلسه روز گذشته و از آنجایی که دیوان عدالت اداری یک ماه تصمیم در خصوص این اختلاف را صادر کرده است مسئولان این دو سازمان تصمیمات جدیدی را اخذ کردند.

 

وی با اشاره به یازده مورد اختلاف فیمابین شهرداری و سازمان نظام مهندسی، گفت: قرار شد کارگروهی متشکل از مسئولان نظام مهندسی و شهرداری تهران طی یک هفته نسبت به ایجاد سامانه‌های لازم در خصوص حل این مشکل ایجاد شود.

 

رییس کمیته عمران شورای شهر تهران با بیان اینکه مقرر شد که این یک هفته هیچ کدام از طرفین نسبت به صدور پروانه و جواز ساخت اقدام نکنند، گفت: در این جلسه نمایندگانی از وزارت راه، استانداری، شورای شهر و مسئولان سازمان نظام مهندسی و معاونت شهرسازی شهرداری تهران و همچنین هیات پنج نفره حل اختلاف حضور داشتند.

 

شاکری در خصوص موارد مورد اختلاف در خصوص عدم کنترل کیفیت ژئوتکنیک خاک که موجب ناایمن شدن ساختمان‌ها می‌شد، گفت: کنترل کیفیت ساختمان وظیفه سازمان نظام مهندسی است و این سازمان می‌تواند کنترل و مطالعات ژئوتکنیک را به شرکت ذیصلاح ارجاع دهد و اینگونه نیست که کنترل کیفیت ژئوتکنیک انجام نگیرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن