اجتماعی و فرهنگی

امدادرسانی به ۷۱ شهر

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، ناصر چرخساز با بیان اینکه به این که بدنبال بارش‌های ۲ روز گذشته، امدادگران خدمات لازم را به ۳ هزار و ۲۰ تن از متاثران از سیل و آب‌گرفتگی در ۹ استان کشور ارائه کردند، گفت: استان های لرستان، ایلام، کرمانشاه، فارس، خوزستان، چهارمحال، همدان، کردستان و آذربایجان شرقی طی بارش های اخیر متاثر از سیل و آبگرفتگی بوده اند.

وی تاکید کرد: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در استان های متاثر از سیل و آبگرفتگی به یک هزار و ۳۹۰ تن از هموطنان خدمات اسکان اضطراری ارائه کردند و آب از ۲۵۸واحد مسکونی تخلیه شد؛ ۷۱شهر، روستا و مناطق عشایرنشین نیز از سوی امدادگران هلال احمر امدادرسانی شد.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر به نجات و انتقال به مناطق امن ۱۱ نفر اشاره کرد و افزود: ۵ تن از این افراد طی ۲ سورتی پرواز نجات یافته و به مناطق امن منتقل شده اند؛ به علاوه ۵ تن از آسیب دیدگان نیز به مراکز درمانی منتقل که از این تعداد ۳ نفر به وسیله بالگرد انتقال داده شدند.

به گفته وی، یک نفر در شهرستان مهران، رودخانه گدارخوش مفقود شده است. چرخساز خاطرنشان کرد: امدادرسانی در کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان و چهارمحال و بختیاری همچنان ادامه دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن