شورای شهر

انتقاد شاکری از مجسمه مرد عصبانی!

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مجتبی شاکری در تذکرات پیش از دستور دویست و پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: سازمان زیباسازی نگارخانه‌ای به وسعت یک شهر را سال گذشته برگزار کرد که البته این طرح کاستی‌های خاص خود را داشت.

وی ادامه داد: نگارخانه‌ها در سراسر جهان در مکان‌هایی محدود و ثابت برگزار می‌شوند و این اقدام نیز دلایل روانشناسی و عقلانی دارد.

شاکری ادامه داد اینکه شهر را جایی برای نمایش آثار بزرگ داخلی و خارجی قرار دهیم نوعی وهم آثار هنری است چرا که باید این آثار در بوستان‌ها و فضاهایی که ارامش‌دهنده است نمایش داده شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران درباره هرندی و آسیب‌های اجتماعی آن اظهار داشت: از اقدامات مدیریت شهری در محدوده هرندی تشکر می‌کنیم ولی شهرداری تهران مسئول تمام ابعاد و آسیب‌های اجتماعی نیست و ریشه برخی از این موارد و آسیب‌های اجتماعی به اشتغال، مسکن، درآمد و تحصیل باز می‌گردد که قطعا این موارد در محدوده اختیارات شهرداری نمی‌باشد.

وی بیان داشت: اگر شهرداری دقت نکند زیر باری از مسئولیت می‌رود که قطعا اگر از پس آن برنیاید در جامعه منفعل نمایش داده خواهد شد.

شاکری گفت: ما نباید فقط بر روی مسائل اجتماعی متمرکز شویم بلکه تمامی ابعاد نیز باید در برنامه کاری خود قرار دهیم و از وظیفه اصلی مدیریت شهری باز نمانیم.

وی افزود: مجسمه‌ای در میدان توحید نصب شده که نمایش یک مرد عصبانی و مشمئز کننده است لذا این مجسمه باید برداشته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن