اجتماعی و فرهنگی

مهم ترین ویژگی لایحه بودجه از نگاه نماینده مجلس

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  محمدرضا پورابراهیمی که در جریان دفاع از کلیات لایحه بودجه در جلسه علنی امروز سخن می گفت، ضمن قدردانی از تعامل دولت با کمیسیون تلفیق، اظهار کرد: کمیسیون تلفیق توانست در تعامل با دولت، لایحه بودجه را در ۲۵ جلسه نهایی کند.

وی افزود: تلاش کمیسیون این بود که با توجه به محدودیت های زمانی بتوانیم بیشترین تغییرات را متناسب با سیاست های کلان اقتصادی کشور در بودجه اعمال کنیم.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۵ افزود: یکی از نکات مهم در بودجه ۹۵، عدم افزایش تعرفه ها بود. ما در کمیسیون تلفیق هیچگونه افزایش تعرفه ای را مصوب نکردیم.

پورابراهیمی کاهش چشمگیر احکام در بودجه را از دیگر ویژگی های این لایحه عنوان و خاطرنشان کرد: در سال های گذشته احکام غیربودجه ای وقت مجلس را می گرفت و ما امسال تلاش کردیم کمترین میزان احکام غیربودجه ای را در لایحه داشته باشیم.

وی کاهش سهم نفت از بودجه عمومی، پیش بینی اعتبار برای طرح های نفت و گاز با اولویت منابع مشترک، افزایش سرمایه بانک‌های دولتی، پرداخت بدهی دولت به بخش های خصوصی و تعاونی و تسویه تعهدات صندوق فولاد را از دیگر ویژگی های بودجه ۹۵ دانست.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۵ در پایان با بیان اینکه موضوع اقتصاد مقاومتی در بودجه ۹۵ مورد توجه قرار گرفته، از نمایندگان خواست به کلیات بودجه ۹۵ رای بالایی دهند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن