اجتماعی و فرهنگی

تخلف شهرداری در زمین‌های شهرک اکباتان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  هوشنگ هموطن در نشست خبری رئیس بیمارستان تخصصی صارم که به منظور راه‌اندازی اولین تروماسنتر تیپ یک برگزار شد، اظهار داشت: شهرک اکباتان دهه ۵۰ طراحی شده و دو بلوک آن قبل از انقلاب راه‌اندازی و سایر بخش‌ها پس از انقلاب توسعه یافت. سال ۷۴ پروژه شهرک اکباتان تمام شد و آن را تحویل شهرداری دادند.

وی با بیان اینکه زمین بیمارستان صارم به ساخت مرکز درمانی اختصاص داشته افزود: سه قطعه پشتی این بیمارستان نیز مجوز ساخت مرکز فرهنگی، ورزشی و تفریحی را داشته است که با سیاست‌های شهرداری تهران در حال حاضر این مرکز در آن تغییر کاربری تجاری لحاظ شده است و متاسفانه شهرداری تهران تنها در جهت تجاری کردن این شهر گام برداشته است.

دبیر شورایاری شهرک اکباتان ادامه داد: کار شهرداری در این زمینه تخلف است و این موضوع به مرکز کمیسیون عالی معماری و شهرسازی وزارت مسکن و شهرسازی گزارش شده است.

هموطن با اشاره به اینکه شهرک اکباتان جمعیتی بالغ بر صد هزار نفر دارد گفت: فاصله نزدیک‌ترین بیمارستان به این شهرک ۱۵ دقیقه است این در حالی بوده که ۳۰ درصد جمعیت شهرک سن بالای ۶۰ سال داشته و جمیعت اکباتان نیز رو به سالمندی است. لذا توسعه بیمارستان صارم و راه‌اندازی مرکز تروماسنتر تیپ یک در این منطقه لازم است.

وی افزود: از طرفی با توجه به کمبود تخت بیمارستانی در کشور راه‌اندازی مرکز تروماسنتر نیز در این شهرک ضرورت دارد و دولت و شهرداری  لازم است در این زمینه همکاری کنند.

عضو هیات مدیره مرکزی شهرک اکباتان با تاکید بر اینکه باید از بعد تجاری و تنها نگاه کردن به مسائل مالی بیرون آییم گفت: نیازهای جامعه و توجه به آن ضرورت دارد. از طرفی در آیین‌نامه ساخت شهرک‌ها قید شده که زمین‌هایی که جهت مسائل مربوط به ارائه خدمات به مردم لحاظ شده است قابل فروش نبوده و تنها باید  در جهت منافع آنها بکار گرفته شوند.

هموطن با اشاره به تخلف شهرداری در برخی از زمین‌های شهرک اکباتان گفت: از طرفی بخشی از پول زمین‌هایی که مربوط به مسائل خدماتی و درمانی بوده بخشی از هزینه‌های آن توسط خریداران شهرک اخذ شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن