اجتماعی و فرهنگی

آزمون «اعزام معلم به خارج از کشور» برگزار می شود؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین خلیل‌الله بابالو در پاسخ به پرسشی درباره برگزاری آزمون اعزام معلم به خارج از کشور اظهار کرد: هنوز به تصمیم قطعی درخصوص برگزاری آزمون نرسیده‌ایم.

وی افزود:‌ اکنون امر سازماندهی معلمان در حال انجام است و تا دوماه آینده به اتمام می‌رسد اگر با کمبود روبرو شویم و این تعداد پاسخگوی نیاز ما نباشد اقدام به برگزاری آزمون خواهیم کرد. حدود ۶۰۰ نفر از معلمانی که قبلا آزمون داده‌اند باقی مانده‌اند که باید سازماندهی شوند.

رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در این میان مشکلات دیگری نیز وجود دارد و نمی‌دانیم چند ویزا می‌توانیم از کشورها دریافت کنیم گفت: به عنوان مثال هنوز تکلیف ما با امارات مشخص نیست و اگر بر فرض امارات ۵۰ ویزا برای ما صادر کند شرایط متفاوت می شود.

بابالو ادامه داد: شمار معلمانی که به امارات می‌روند بالاست. ما ۶۰۰ پرسنل در امارات داریم که حدود ۴۰۰ نفر از آنها معلم هستند. از این میزان بیش از ۲۵۰ نفر ساکن امارات هستند و مابقی از ایران اعزام می‌شوند.

وی افزود: البته مدارکی را به امارات ارسال کردیم که در نوبت هستند و آنها هم قول مساعد برای صدور ویزا داده‌اند اما تا دو ماه آینده باید منتظر ماند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن