ورزشی

فتح ا… زاده: ماجرای انتخابات فدراسیون فوتبال پیچیده است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاینمدیرعامل سابق استقلال هم‌چنین از استقلالی‌ها خواسته که خودشان را دست کم نگیرند و برای قهرمانی تلاش کنند. او معتقد است که استقلالی‌ها می‌توانند به موفقیت برسند.

 

علی فتح‌الله‌زاده  در پاسخ به این سوال که نظرش درباره اختلافات نسبتا عمیق کی‌روش و اسدی چیست؟ عنوان کرد: خود آقای اسدی بارها گفته که کی‌روش مربی خوبی است و بحثی در خوب بودن کی‌روش وجود ندارد ولی انتظار می‌رود که کی‌روش هم به زحمت‌کشان فوتبال ایران احترام بگذارد. مگر فرگوسن به مسئولان فوتبال انگلستان توهین می‌کرد؟ اسدی فردی تحصیل کرده است که سابقه فوتبال بازی کردن را هم دارد. شاید نظرات کی‌روش با اسدی همخوانی نداشته باشد ولی این مساله نباید منجر به توهین کی‌روش به اسدی شود.

 

وی گفت: البته کی‌روش دغدغه تیم‌ملی را دارد و ما منکر این نیستیم. از طرفی پیروانی هم فردی تحصیل کرده است که در فوتبال ایران سال‌ها زحمت کشیده و او هم دغدغه‌های بجایی دارد. حرف من این است که اگر امکانات را نمی‌توانیم مهیا کنیم، باید تعامل ایجاد کنیم. نمی‌شود که امکانات ندهیم و محکم هم برخورد کنیم. من در هر دو طرف اشکالاتی می‌بینم. با دشمنی کردن، مطمئنا هر دو طرف ضرر می‌کنند.

 

فتح‌الله‌زاده در پاسخ به این پرسش که چقدر احتمال می‌دهد انتخابات فدراسیون فوتبال تعویق بیفتد؟ گفت: بستگی به این دارد که هیات دولت چقدر از اساسنامه را تغییر دهد. اگر تغییرات صورت گرفته اساسی نباشد، می‌شود در موعد مقرر انتخابات را برگزار کرد ولی اگر تغییرات نسبتا زیادی در اساسنامه صورت گیرد، انتخابات تعویق می‌افتد. من در کل این ماجرا را پیچیده می‌بینم و فکر می‌کنم انتخابات به تعویق بیفتد.

 

او هم‌چنین درباره ارزیابی‌اش از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران در فصل جاری گفت: امسال لیگ نسبت به سال قبل جذاب‌تر شده و رقابت چندین تیم برای قهرمانی، ترافیک بالایی را ایجاد کرده که نشان از رقابت بالا برای کسب قهرمانی و سهمیه آسیایی است. ما در این فصل چندین بازی زیبا را در لیگ شاهد بوده‌ایم و از طرفی جوانگرایی در لیگ باعث بالا رفتن سرعت بازی‌ها و جذابیت بیشتر رقابت‌ها شده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا او این نظر را که پیروزی های اخیر پرسپولیس باعث ایجاد استرس برای استقلال شده است را قبول دارد یا نه؟ گفت: واقعیت این است که استقلال و پرسپولیس بعد از اینکه چند سال خوب نتیجه نگرفتند، امسال با قدرت ظاهر شده‌اند. پرسپولیس در این فصل با هدایت برانکو نظم پیدا کرده و این مسئله در روند این تیم اثر گذاشته است. از طرفی استقلال هم تیم خوبی است ولی باید به لحاظ روحی خودش را تقویت کند. استقلال در این فصل بد نتیجه نگرفته و اگر همان روند نیم فصل اول را دنبال کند، می‌تواند قهرمانی را جشن بگیرد. امتیاز گرفتن در اهواز کار سختی است و این نشان می‌دهد استقلال از پتانسیل بالایی برخوردار است. با این‌حال قبول دارم که استقلال باید به لحاظ روحی تقویت شود.

مدیرعامل سابق استقلال در پاسخ به این سوال که آیا نگران پایین آمدن این تیم در ادامه رقابت‌های لیگ برتر از رده نخست نیست، اظهارکرد: نه، چون استقلال تیم قدرتمندی است که خوب بازی می‌کند. البته این را هم بگویم که تنها در صورتی این تیم جایگاهش را از دست می‌دهد که بازیکنان این تیم، خودشان را دست کم بگیرند و این مسئله می‌تواند به استقلال آسیب بزند. آنها باید باور داشته باشند که می‌توانند در مسابقات پیش روی موفق باشند.

 

وی در پایان و در پاسخ به سوالی درباره انتشار مجدد روزنامه استقلال جوان و اینکه گفته می‌شد یک روز قبل از داربی پایتخت قرار است این روزنامه مجددا منتشر شود، گفت: از هواداران و همه عزیزانی که پیگیر این موضوع بودند متشکرم. ان‌شاءالله بعد از داربی پایتخت انتشار مجدد روزنامه را پی می‌گیریم. این را هم بگویم که برای جلوگیری از حواشی و اینکه شاید حساسیت‌هایی ایجاد شود، روز قبل از داربی روزنامه را چاپ نمی‌کنیم و روزنامه از فردای داربی منتشر می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن