اجتماعی و فرهنگی

بازسازی کمپ شفق با ۳۰ میلیارد ریال هزینه

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران این مبلغ برای تجهیز و نوسازی، بهبود وضعیت کمپ و رفاه حال مددجویان ساکن در آن هزینه شده است. 

روابط عمومی استانداری تهران در ادامه این مطلب در بیانیه ای در پاسخ به گزارش یکی از روزنامه های صبح تهران که در مورد کمپ شفق و وضعیت زنان بازگشته از آن انتشار یافته افزود: با تدبیر وزیر کشور و دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و استاندار تهران بعنوان رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در سال گذشته مقرر شد برای ساماندهی معتادین متجاهر و کارتن خواب زن در استان تهران مرکز درمانی مجهزی ایجاد شود. 
این روابط عمومی در بیانیه خود خاطرنشان کرد که مرکز شفق به ظرفیت ۴۰۰ نفر براساس پروتکل ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر با مجوز دانشگاه علوم پزشکی تهران از تاریخ دهم آذر ماه سال ۹۴فعالیت خود را آغاز و تمامی کارهای صورت گرفته در مرکز با هماهنگی کمیته نظارت استان مرکب از نمایندگان دبیرخانه شورای هماهنگی، دادستانی تهران، دانشگاه علوم پزشکی تهران، بهزیستی استان انجام شده است. 
روابط عمومی استانداری تهران افرود: در طول ۱۳۰ روز فعالیت گذشته این مرکز ۴۰۰ نفر زن معتاد متجاهر براساس پروتکل ماده ۱۶ مورد درمان متادون تراپی قرارگرفته که با تلاش مددکاران مستقر در مرکز ۱۷۰ نفر از آن ها پس از گذراندن مراحل درمانی به آغوش خانواده خود باز گشته اند. 
بنا به اعلام روابط عمومی استانداری تهران هم اکنون ۲۳۰ مددجو باقیمانده کمپ شفق ضمن سپری کردن دوران درمان در انتظار اعزام به مراکز بهاران شهرداری تهران به منظور تکمیل دوره درمانی، بازتوانی و جامعه پذیری هستند. 
روابط عمومی استانداری تهران در این بیانیه تاکید کرد که تمامی امور مرکز مذکور در چارچوب پروتکل ماده ۱۶ بسیار دقیق و سختگیرانه بوده و به طور مرتب از طریق کمیته نظارت و ناظر مقیم رصد می شود و تاکنون به غیر از مواردی بسیار جزئی در بحث کیفیت غذا که بلافاصله برطرف شده، رویداد و اتفاق خاصی رخ نداده است. 
روابط عمومی مزبور در بیانیه خود خاطرنشان کرد که در کنار مباحث مربوط به درمان مددجویان با مشارکت تشکلهای غیر دولتی واحد حرفه آموزی با مجوز سازمان فنی حرفه ای در مرکز مستقر و آموزش آنها را برعهده گرفته است. 
بنا به اعلام روابط عمومی استانداری تهران شورای هماهنگی متعاقباً با برگزاری جلسه ی مشترک با اصحاب رسانه به مانند گذشته زمینه ی اطلاع رسانی و انعکاس واقعیات موجود را فراهم خواهد کرد. 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن