شورای شهر

آخرین وضعیت ساخت و ساز غیرمجاز دانشکده داروسازی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احمد حکیمی‌پور درباره توقف ساخت و سازغیرمجاز در دانشکده داروسازی دانشگاه تهران با بیان اینکه در تعطیلات نوروز بر اساس گزارشات مردمی متوجه شدیم که مسئولان دانشکده داروسازی در اقدامی غیرقانونی اقدام به بارگذاری یک طبقه جدید بر روی سازه دانشکده کرده‌اند، گفت: دانشگاه تهران یکی از مجموعه‌های میراثی ثبت شده است که هرگونه ساخت و ساز و تغییرکاربری در این دانشگاه ممنوع است.

وی با بیان اینکه نمی‌دانیم مسئولان این دانشگاه با چه مجوزی شروع به ساخت و ساز کرده‌اند، افزود: شهرداری تهران نسبت به توقف ساخت و ساز بر روی این بنا اقدام کرده و رایزنی‌ها با مسئولان دانشگاه و میراث فرهنگی ادامه دارد.

 

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران ادامه داد: این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که طی یک برنامه قرار است اطراف دانشگاه تهران آزادسازی شود؛ چرا که دانشگاه تهران در چهار مسیر بلوار کشاورز، خیابان کارگر، خیابان انقلاب و قدس دارای حریم است و قرار است حریم دانشگاه تهران آزادسازی شود و دانشگاه تهران به عنوان یک هسته میراثی مورد توجه ویژه قرار خواهد گرفت.

حکیمی‌پور با اشاره به تقویت نظارت اجتماعی در تهران، گفت: خوشبختانه شهروندان در زمینه حفظ فضای سبز و بناهای تاریخی حساس بوده و با استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی نسبت به انتقال اخبار تخلفات به مسئولان اقدام می‌کنند که باید در این زمینه از مردم پایتخت تشکر ویژه‌ای داشته باشیم.

 

به گزارش ایسنا، رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران پیش از این درباره ساخت و سازها در این دانشکده گفته بود که با توجه به افزایش دانشجوها و لزوم نگهداری مواد شیمیایی در مکانی خاص، نیاز به جای جدید داشتیم. همچنین برای ساخت و سازها مجوزهای لازم را گرفته بودیم.

 

این در حالی بود که براساس اعلام سازمان میراث فرهنگی ساختمان این دانشکده جزو آثار ملی است و هرگونه تغییر کاربری یا ساخت و ساز در آن و اطرافش غیر قانونی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن