اجتماعی و فرهنگی

واردات حدود یک میلیارد دلار دارو در سال گذشته

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رسول دیناروند در دیدار با فعالان صنعت دارو اظهار کرد: سیاست های دارویی به زودی اعلام می شود که با تایید وزیر بهداشت حداقل تا پایان دولت یازدهم ثابت می مانند.

وی اضافه کرد: در ۱۰ ماهه سال قبل ۱۰ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان کل فروش دارو در بازار کشور بود که از این رقم ۷۴۰۰ میلیارد تومان مربوط به تولید داخل و  3200 میلیارد تومان مربوط به واردات بود.
دیناروند با اشاره به اینکه سهم تولید به واردات دارو سال قبل به حدود ۷۰ به ۳۰ درصد رسید که بهترین عملکرد در سالهای گذشته بوده است خاطرنشان کرد: سال گذشته حدود یک میلیارد دلار واردات دارو داشتیم.

وی تصریح کرد: رشد بازار داروهای وارداتی در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ کمتر از ۳ درصد بوده است. این در حالی است که افزایش نرخ ارز در این دوره حداقل ۱۲ درصد بوده است.
 وی در ادامه  عنوان کرد: در عین حال رشد بازار داروهای تولید داخل در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ حدودا ۱۸ درصد بوده است که دقیقا در  راستای سیاستهای اقتصاد مقاومتی بوده است.
معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی  در پایان تاکید کرد: بر اساس موارد مذکور اتکای بازار دارویی کشور به داروهای وارداتی کاهش و داروهای تولید داخل افزایش یافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن