اجتماعی و فرهنگی

مصرف بنزین در نوروز ۹۵ رکورد زد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین همه ساله با فرارسیدن تعطیلات نوروز، میزان مصرف بنزین در کشور اوج گرفته و صدها لیتر بنزین که بخشی از آن از محل واردات تامین می شود، سوزانده می شود.

در حالی که در سال ۱۳۹۴ به طور میانگین روزانه ۷۰.۵ میلیون لیتر بنزین مصرف شد، با فرارسیدن تعطیلات نوروز میزان مصرف به یکباره اوج گرفت به طوری که حتی به رکورد بی سابقه ۱۰۶ میلیون لیتر در روز نیز رسید.
سید ناصر سجادی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران درباره جزئیات عرضه بنزین در تعطیلات نوروز گفت: از ٢۶ اسفندماه ٩۴ تا پایان ١٣ فروردین ماه امسال (١٧ روز گذشته) در مجموع یک میلیارد و ۴۵٣ میلیون و ۵٠٠ هزار لیتر بنزین توزیع و مصرف شد.
وی افزود: در بازه زمانی یاد شده مصرف بنزین به میانگین روزانه ۸۵.۵ میلیون لیتر رسید که نسبت به مدت مشابه پارسال (٨٢.٣ میلیون لیتر) ٢.٨ درصد رشد نشان می دهد.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با بیان اینکه سفرهای نوروزی از ٢۶ اسفند پارسال تا ششم فروردین ماه امسال (مرحله نخست) و از هفتم تا ١٣ فروردین ماه انجام شده است، اضافه کرد: اوج مصرف بنزین در مرحله نخست ١٠۵ میلیون لیتر و در مرحله دوم نیز ١٠۶ میلیون لیتر بوده است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: در بازه زمانی ١٧ روزه به میانگین روزانه ۴١ میلیون و ٢٠٠ هزار لیتر گازوییل توزیع و مصرف شد که نسبت به مدت مشابه پارسال (۵۱.۲ میلیون لیتر) ٢١ درصد رشد نشان می دهد.

** توزیع حدود ٩٠ لیتر سوخت جت به هواپیماهای مسافربری
سجادی همچنین درباره سوخت رسانی به شرکت های هواپیمایی مسافربر در تعطیلات نوروز گفت: از ٢۶ اسفند ماه پارسال تا ١٣ فروردین ماه امسال به ١١ هزار و ٧٨۶ فروند هواپیما در فرودگاه های سراسر کشور سوخت رسانی شده است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: در دوره زمانی یاد شده روزانه به طور میانگین ۶٩٣ فروند هواپیمای مسافربر سوختگیری کرده اند.
وی حجم سوخت تحویلی در این مدت را نیز نزدیک به ٩٠ میلیون لیتر اعلام کرد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۱.۵ درصد رشد داشته است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن