اجتماعی و فرهنگی

کاهش مصرف بنزین باوجودسفرهای نوروزی+آمار

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مصرف بنزین کل کشور روز ۲۸ اسفندماه ٩۴ با کاهش ١٠ میلیون لیتری به ۸۹ میلیون لیتر رسید، مصرف استان تهران ١٧ میلیون و ٧٠٠ هزار لیتر، اصفهان هفت میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر، فارس پنج میلیون و ۹٠٠ هزار لیتر و خراسان رضوی پنج میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر بنزین مصرف شد.

شیب مصرف بنزین روز جمعه (۲۸ اسفندماه) روند کاهشی در پیش گرفت و مصرف بنزین با ١۴ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال ٩٣ به ۸۹ میلیون لیتر رسید، همچنین در این روز ۲۵ میلیون لیتر گازوئیل مصرف شد که نسبت به پارسال ۳۶ درصد کاهش داشته است، در دوره مورد بررسی ۶ میلیون لیتر سوخت هواپیما نیز به ۷۹۲ فروند هواپیما تحویل شد.

این گزارش حاکی از آن است که روز ۲۷ اسفندماه در کل کشور ۹۸ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر مصرف شد، استانهای تهران ۱۹ میلیون لیتر، اصفهان هشت میلیون لیتر، فارس پنج میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر و خراسان رضوی پنج میلیون و ٨٠٠ هزار لیتر بنزین مصرف کردند که این نشان دهنده ۱۴ درصد رشد نسبت به سال ٩٣ است.

مصرف بنزین کل کشور در روز چهارشنبه (۲۶ اسفندماه ٩۴) با ۱۳ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال ٩٣ از مرز ۸۶ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر گذشت.

براساس این گزارش، در روز ٢۶ اسفندماه به ترتیب استانهای تهران با ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر، اصفهان هفت میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر، فارس پنج میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر و خراسان رضوی چهار میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بیشترین مصرف کشور را به خود اختصاص دادند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن