سیاسی

در سانحه هوایی روسیه ۶۱ نفر کشته شدند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین بنا بر این گزارش، بوئینگ ۷۳۸ خطوط هوایی فلای‌دوبی که از مبداء دوبی عازم شهر رستوف-نا-دونو در جنوب روسیه بوده به هنگام فرود دچار حریق شد. این هواپیما حدود ساعت ۴ بامداد به وقت محلی و در هنگام فرود دچار سانحه شد.

بر اساس اعلام مقام‌های فرودگاهی روسیه، تمامی سرنشینان این هواپیما کشته شده‌اند. به گزارش بی.بی.سی هنوز علت اصلی این حادثه اعلام نشده است اما دید کم و وضعیت بد جوی از علت‌های احتمالی وقوع آن گزارش شده است.

گزارش شده که این هواپیما قبل از تصمیم به فرود به علت شرایط جوی، حدود دو ساعت در آسمان رستوف-نا-دونو چرخیده اما هنگام فرود دچار سانحه شده و متلاشی شده است. برخی از گزارش‌ها نیز از آتش گرفتن هواپیما یا وقوع انفجار در آن خبر داده‌اند.

در پی این حادثه، هواپیماهای دیگر به مقصد فرودگاه روستوف-نا-دونو به سمت فرودگاه‌های دیگری هدایت شده‌اند. به گزارش رسانه‌های محلی، حدود ۱۰۰ آتش نشان و امدادگر به اطفای حریق پرداختند.

خطوط هوایی فلای‌دوبی که از سال ۲۰۰۹ تاسیس شده پروازهای ارزان قیمت به ۹۰ نقطه جهان دارد. این شرکت، دقایقی پیش بروی صفحه رسمی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک نوشته از این حادثه مطلع است و در حال بررسی آن است.

همزمان شرکت بوئینگ، سازنده این هواپیما هم اعلام کرده در حال بررسی علل وقوع این حادثه است. اکثر مسافران پرواز اف.زد.۹۸۱ شهروندان روسیه بوده‌اند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن