شورای شهر

پیام فانی به دانش آموزان چیست؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  در پیام نوروزی علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در آستانه سال ۹۵ آمده است: بهار بستر مهر و مهربانی، دیباچه معرفت و نشانه الهی برای یادآوری بلندای رستاخیز و مدرسه‌ای پررمز و راز از دوستی‌ها و زیبایی‌هاست.

فصل حرکت و برکت با قامتی  خجسته و سبزپوش در حالی فرا می‌رسد که آموزش و پرورش با ابتناء بر تدبیر و پرهیز از هرگونه شتابزدگی در امور، امیدوارانه شاهد برداشتن گام‌های بلندی در تهیه و تدوین نقشه راه سند تحول بنیادین، توسعه فرهنگ اسلامی، اُنس با قرآن، آشنایی با سیره معصومین علیهم السلام، تعمیق بینش اجتماعی و سیاسی  و بسط و توسعه عدالت و ارزش‌های ملی و مذهبی، اجرای برنامه‌های مهم آموزشی، پرورشی، علمی، ورزشی و توسعه فضاهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی به ویژه در مناطق کمتر توسعه یافته کشور بوده است.

در ادامه این پیام آمده است: همگام فرهیخته! در آخرین روزهای سال، که مساعی دولتمردان تدبیر و امید با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی ) و مدیریت مدبّرانه رئیس جمهور محترم، عزت‌مندانه قدرت‌های جهانی را ناگزیر به پذیرش مواضع منطقی کشورمان  نموده است، از آفریدگار بهار می‌خواهم دلهای مان را در جویبار زلال رحمت خود شست‌وشو دهد تا در سال جدید با عزمی استوار، اندیشه‌ای پویا در سایه سار عنایات حضرت ولی عصر (عج) و در پرتو تلاش‌های مشفقانه معلمان گرانقدر، همراهی اولیای گرامی و همّت دانش‌آموزان عزیز، بهتر از دیروز با روشن نگاه داشتن چراغ پرفروغ دین، اخلاق و حقیقت جویی در جامعه ایران اسلامی، در مسیر رشد، تعالی و توسعه همه جانبه کشور و به ویژه آموزش و پرورش گام برداریم.

اینجانب با تبریک سال نو و بهار طبیعت، ایمان راسخ دارم برنامه ششم توسعه و اهتمام آن به آموزش و پرورش، شروع فصلی نو در مسیر تحقق این عزم و اراده برای سربلندی و سرافرازی ایران عزیز خواهد بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن